Κλικ σε κάθε τίτλο, ώστε να ανοίξει το περιεχόμενό του

  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 11/12
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πλουμής Γεώργιος Γ3 Πρόεδρος
    Ντούλης Ιωάννης Γ3 Αντιπρόεδρος
    Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη Γ2 Γραμματέας
    Βιτσαξάκης Νικόλαος Γ1 Μέλος
    Ζαχαριουδάκη Γεωργία Γ2 Μέλος
    Βαβούρη Αθανασία Γ3 Μέλος
    Πλεξουσάκη Αλεξάνδρα Γ3 Μέλος
    Ξυλούρης Ιωάννης Γ3 Μέλος
    Καρανδινός Μιχαήλ Β1 Μέλος
    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ Β2 Μέλος
    Φανουράκης Γεώργιος Παρασκευάς Β3 Μέλος
    Αγγελιδάκης Αντώνιος Α1 Μέλος
    Σαμαριτάκη Ισαβέλα Δέσποινα Α2 Μέλος
    Φρέσκος Αριστείδης Α3 Μέλος
    Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία Α4 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Αγγελιδάκης Αντώνιος
    Γραμματέας Αναγνωστάκης Εμμανουήλ
    Ταμίας Αποστολάκης Ιωάννης
    Μέλος Αρμενάκης Ιωάννης
    Μέλος Ζαχαριουδάκη Φωτεινή
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Πάσσαμ Φίλιππος
    Γραμματέας Κουτεντάκη Ευαγγελία
    Ταμίας Ξενικάκης Γεώργιος
    Μέλος Παπαδομανωλάκης Ζαχαρίας
    Μέλος Σπυριδάκης Σταύρος
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Φρέσκος Αριστείδης
    Γραμματέας Φασουλάκη Λίβια
    Ταμίας Πλατάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Σαλκιντζής Αναστάσιος
    Μέλος Τσάτσα Κλεάνθης
    Τμήμα Α4  
    Πρόεδρος Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία
    Γραμματέας Λάμο Σόνια
    Ταμίας Ζαϊμάκης Ορφέας Νικόλαος
    Μέλος Καλοκύρης Εμμανουήλ
    Μέλος Κατσαμάνη Ελένη
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Διαμαντάκη Πελαγία
    Γραμματέας Δετοράκη Άννα
    Ταμίας Γκίζης Κωνσταντίνος
    Μέλος Αλεξάκης Αλέξιος
    Μέλος Κοσμαδάκης Γεώργιος
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ
    Γραμματέας Λογιωτατόπουλος Γεράσιμος
    Ταμίας Πετούσης Νικόλαος
    Μέλος Γκιόκα Σοφία
    Μέλος Κορναράκη Ευαγγελία Σοφία
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Χριστοφοράκης Ιωάννης
    Γραμματέας Πλαΐτη Μαρία
    Ταμίας Σιγανός Σωκράτης
    Μέλος Σμυρνάκη Παναγιώτα
    Μέλος Σμυρνάκης Γεώργιος
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Καλεμάκη Ευαγγελία
    Γραμματέας Χατζάκης Ιωάννης
    Ταμίας Στρατήγη Ευαγγελία
    Μέλος Μαράκη Κωνσταντίνα
    Μέλος Μπλαβάκης Ευάγγελος
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη
    Γραμματέας Γκουαρντιάν Αλεξάνδρα
    Ταμίας Αμβροσιάδη Λυδία
    Μέλος Γεωργόπουλος Μιχαήλ
    Μέλος Ζαχαριουδάκη Γεωργία
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Πλουμής Γεώργιος
    Γραμματέας Βαβούρη Αθανασία
    Ταμίας Σταυρακάκης Παύλος
    Μέλος Ξυλούρης Ιωάννης
    Μέλος Πλεξουσάκη Αλεξάνδρα
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Άννα Τσακιρέλη
    Α2 Ανδρέας Βαρβεράκης
    Α3 Μαρία Πιτσάκη
    Α4 Γεώργιος Χατζησάββας
    Β1 Μαριετίνα Μενεγάτου
    Β2 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Β3 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Γ1 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Γ2 Μαρία Πολυχρονάκη
    Γ3 Μαρίνα Τουπογιάννη

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πειραματικά Σχολεία

Σχολικό Έτος 2016-17

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (47)
  • ΒΛΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,9
    ΛΑΜΠΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,9
    ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,9
    ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,7
    ΚΟΝΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,7
    ΠΡΙΝΙΑΝΑΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,7
    ΒΛΑΧΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ τ. ΚΥΡΙΑΚΟΥ 19,6
    ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,6
    ΟΡΦΑΝΟΥ ΕΛΛΗ ΑΝΝΑ τ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 19,6
    ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,5
    ΠΑΤΕΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ τ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 19,5
    ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΛΕΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,5
    ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,5
    ΚΑΤΕΒΑΙΝΗ ΜΠΙΤΖΟΥ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,3
    ΚΕΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΖΑΧΑΡΙΑ 19,3
    ΚΙΚΕΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ τ. ΑΓΑΜΕΜΝΩΝΑ 19,3
    ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΠΕΤΡΟΥ 19,3
    ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ τ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 19,2
    ΕΛ ΧΑΤΙΜΠ ΡΑΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ τ. ΤΖΑΛΑΛ 19,2
    ΚΑΓΙΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,2
    ΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,2
    ΣΑΒΒΑΚΗ ΣΟΦΙΑ τ. ΗΡΑΚΛΗ 19,2
    ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,1
    ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ τ. ΗΛΙΑ 19,1
    ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ τ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 19,1
    ΤΣΙΝΤΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΑΝΔΡΕΑ 19,1
    ΧΡΙΣΤΑΚΗ ΘΕΟΝΥΜΦΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,0
    ΛΑΝΤΖΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,9
    ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,9
    ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,8
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ τ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ 18,8
    ΓΑΓΓΙΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,7
    ΓΚΑΓΚΑΟΥΔΑΚΗ ΣΩΣΑΝΝΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,7
    ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΛΕΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,7
    ΤΖΑΓΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,7
    ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,6
    ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΑΝΝΑ τ. ΜΙΧΑΗΛ 18,6
    ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ τ. ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ 18,5
    ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ τ. ΑΝΔΡΕΑ 18,5
    ΒΕΪΣΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,4
    ΤΖΑΚΟ ΑΛΝΤΟ τ. ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ 18,2
    ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,2
    ΒΑΡΒΕΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 18,1
    ΚΟΠΙΔΑΚΗ ΕΥΣΕΒΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ τ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 18,1
    ΜΠΟΣΓΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (19)
  • ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ τ. ΗΡΑΚΛΗ 19,8
    ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗ ΓΟΥΝΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,5
    ΑΔΑΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,4
    ΜΑΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,3
    ΦΑΒΟΡΙΤΟ ΕΝΡΙΚΟ τ. ΛΟΥΙΤΖΙ 19,3
    ΜΟΥΔΑΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,2
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 19,2
    ΣΑΒΕΝΚΟ ΙΛΛΙΑ τ. ΟΛΕΞΑΝΤΡ 19,2
    ΤΖΙΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,2
    ΠΛΕΞΟΥΣΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,0
    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,8
    ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,7
    ΖΑΡΜΠΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,6
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,6
    ΛΑΔΟΥΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ 18,5
    ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,4
    ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,3
    ΒΡΕΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (41)
  • Κονταράκη Ελένη τ. Νικόλαου 19,9
    Κοσμαδάκη Ραφαέλα τ. Σπυρίδωνα 19,9
    Πατεράκη Ραφαέλα τ. Γεώργιου 19,9
    Φραγκούλη Ειρήνη τ. Δημήτριου 19,9
    Κατσαρός Παναγιώτης τ. Θεόφιλου 19,8
    Παγωνίδη Ευαγγελία τ. Κωνσταντίνου 19,8
    Πυλιώτης Αθανάσιος τ. Κωνσταντίνου 19,8
    Πρασανάκης Μιχαήλ τ. Νικόλαου 19,7
    Τραχανά Ευτυχία τ. Στέφανου 19,7
    Χριστοφοράκης Ιωάννης τ. Ιωσήφ 19,7
    Σκουλάς Γεώργιος τ. Ιωάννη 19,6
    Διαμαντάκη Πελαγία τ. Ιωάννη 19,5
    Καπελλάκης Γρηγόριος τ. Γεώργιου 19,5
    Μελετάκη Αριάδνη Άνοιξη τ. Γεώργιου 19,5
    Σκουραδάκη Ευαγγελία τ. Βασίλειου 19,5
    Γλακουσάκη Θεοδοσία τ. Εμμανουήλ 19,4
    Δετοράκη Άννα τ. Ευστάθιου 19,4
    Νταλαμπέκη Λυδία τ. Κωνσταντίνου 19,4
    Πρεκατσουνάκη Ειρήνη τ. Ιωσήφ 19,4
    Βασιλάκης Ιωάννης τ. Νικόλαου 19,3
    Κικεράκη Αργυρώ τ. Αγαμέμνωνα 19,3
    Πιπεράκη Άννα τ. Νικόλαου 19,3
    Πλαΐτη Μαρία τ. Νικόλαου 19,3
    Κοσμαδάκης Γεώργιος τ. Σπυρίδωνα 19,2
    Χριστοφοράκη Ελένη τ. Ιωσήφ 19,2
    Λαδουκάκη Μαρία τ. Ιωάννη 19,1
    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ τ. Μιχαήλ 19,1
    Σαχίνης Νικόλαος τ. Γεώργιου 19,1
    Παπαδοπούλου Μαρία τ. Μιχαήλ 19,0
    Τζεδάκης Εμμανουήλ τ. Αντώνιου 18,9
    Φανουράκης Γεώργιος Παρασκευάς τ. Αθανάσιου 18,8
    Βασιλάκης Ελευθέριος τ. Γεώργιου 18,7
    Γκίζης Κωνσταντίνος τ. Μάρκου 18,7
    Ξενικάκης Μιχαήλ τ. Γεώργιου 18,7
    Γανωτάκη Μυρτώ τ. Δημήτριου 18,6
    Γκιόκα Σοφία τ. Γκέργκι 18,6
    Κορναράκη Ευαγγελία Σοφία τ. Κίμωνα 18,6
    Ορφανός Ιωάννης τ. Στυλιανού 18,6
    Σμυρνάκη Παναγιώτα τ. Ιωάννη 18,6
    Κουκουτσάκης Γεώργιος τ. Εμμανουήλ 18,5
    Κοτούπα Ελευθερία τ. Δημήτριου 18,2
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Τελική έκδοση 5/5/2017
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Α΄ Τάξη, Β΄ Τάξη, Γ΄ Τάξη (ολοκληρώθηκε στις 3/5)
  • Εισαγωγή Μαθητών σχολ. έτους 2017-18. Αφορά τελειόφοιτους Πειραμ. Γυμνασίου, και μη - Προθεσμία: 19/5
  • Δελτίο Τύπου - Διαδικασία - Υπουργ. Απόφαση - Ηλεκτρονική αίτηση
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2019 στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Η πρόσκληση. Προσοχή! Δεδομένης της δυνατότητας υποβολής σε ΚΕΠ, δεν θα δικαιολογηθεί απουσία μαθητή για το λόγο αυτό. Δεν πρόκειται πλέον για παρουσίαση σε Συμβούλιο Επιλογής Οπλιτών, αλλά για κατάθεση δικαιολογητικών
  • Τρέχουσα Νομοθεσία εκδρομών και εκπαιδευτικών επισκέψεων (2017)
  • Υπουργική Απόφαση 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681 τ.Β΄/6-3-2017)
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 24/4
  • Προτεινόμενοι Όμιλοι Αριστείας και Δημιουργικότητας και Πολιτιστικά Σχολικά Προγράμματα 2016-17
  • Μελετήστε τις προτάσεις, και απευθυνθείτε στους καθηγητές σας.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Γ3 Πρόεδρος
    Στυλιανός Βαρβεράκης Γ1 Αντιπρόεδρος
    Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη Β2 Γραμματέας
    Ελένη Βλατάκη Γ1 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Γ1 Μέλος
    Κωνσταντίνος Γιαννακάκης Γ1 Μέλος
    Γεωργία Ζαχαριουδάκη Β2 Μέλος
    Μιχαήλ Καρανδινός Α1 Μέλος
    Γεώργιος Κελαντωνάκης Γ2 Μέλος
    Κωνσταντίνος Παπανικολάου Β1 Μέλος
    Εμμανουήλ Πεδιαδιτάκης Α2 Μέλος
    Γεώργιος Πλουμής Β3 Μέλος
    Γεώργιος Σμυρνάκης Α3 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Γ3 Μέλος
    Γεώργιος Παρασκευάς Φανουράκης Α3 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Μιχαήλ Καρανδινός
    Γραμματέας Πελαγία Διαμαντάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνος Γκίζης
    Μέλος Άννα Δετοράκη
    Μέλος Γεώργιος Κοσμαδάκης
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Νικόλαος Πετούσης
    Γραμματέας Εμμανουήλ Πεδιαδιτάκης
    Ταμίας Γεώργιος Μήτρογλου
    Μέλος Ευαγγελία Σοφία Κορναράκη
    Μέλος Μαρία Λαδουκάκη
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Ιωάννης Χριστοφοράκης
    Γραμματέας Μαρία Πλαΐτη
    Ταμίας Αθανάσιος Πυλιώτης
    Μέλος Γεώργιος Σμυρνάκης
    Μέλος Κωνσταντίνος Φρουδαράκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Κωνσταντίνος Παπανικολάου
    Γραμματέας Ιωάννης Χατζάκης
    Ταμίας Ευαγγελία Καλεμάκη
    Μέλος Καλλιόπη Ζάρμπα
    Μέλος Μυρσίνη Κοκκινάκη
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Γεωργία Ζαχαριουδάκη
    Γραμματέας Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη
    Ταμίας Αλεξάνδρα Γκουαρντιάν
    Μέλος Κωνσταντίνος Κιαμούρης
    Μέλος Νικόλαος Πετράκης
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Αλεξάνδρα Πλεξουσάκη
    Γραμματέας Ενρίκο Φαβορίτο
    Ταμίας Γεώργιος Πλουμής
    Μέλος Ιωάννης Ξυλούρης
    Μέλος Γεώργιος Σαμπαθιανάκης
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Χρίστος Γεωργακίλας
    Γραμματέας Κωνσταντίνα Περάκη
    Ταμίας Ελένη Βλατάκη
    Μέλος Γεώργιος Σταύρος Παντελάκης
    Μέλος Μαρία Χαρωνιτάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Αναστάσιος Κικεράκης
    Γραμματέας Ευαγγελία Μανουσάκη
    Ταμίας Ιωάννης Κονιδάκης
    Μέλος Ευσεβία Κοπιδάκη
    Μέλος Εμμανουήλ Λαντζουράκης
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας
    Γραμματέας Ιωάννης Χρηστάκης
    Ταμίας Προδρόμος Παπαδόπουλος
    Μέλος Άλντο Τζάκο
    Μέλος Κωνσταντίνος Τσιντάρης
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Ειρήνη Γωνιανάκη
    Α2 Εμμανουήλ Κουρούμαλης
    Α3 Άννα Διπλάρη
    Β1 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Β2 Μαρία Πολυχρονάκη
    Β3 Γεώργιος Σαμουράκης
    Γ1 Χαράλαμπος Δημητρακόπουλος
    Γ2 Ειρήνη Περυσινάκη
    Γ3 Μαρία Πιτσάκη

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά

Σχολικό Έτος 2015-16

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (49)
  • Καλογιαννάκη Ευτυχία του Ζαχαρία 20,0
    Μαργαρίτης Γεώργιος του Αντώνιου 20,0
    Μαυράκη Λυδία του Ηρακλή 20,0
    Κυπριωτάκη Γεωργία του Ανδρέα 19,9
    Παττακός Αριστείδης του Αιμίλιου 19,9
    Δελιδάκη Ιωάννα Ευδοκία του Χρήστου 19,8
    Κελεφιώτη Στρατηδάκη Ελευθερία του Δημήτριου 19,8
    Ψυχογυιού Κωνσταντίνα του Νικόλαου 19,8
    Μανδόλα Χρυσή του Παναγιώτη 19,7
    Διακαινισάκη Ελένη του Κωνσταντίνου 19,6
    Λοππινέ Τομά Εμμανουέλ Αντρέ του Μπενουά Μπερνάρ Πωλ 19,6
    Σαμαριτάκη Μαρία του Γεώργιου 19,6
    Λεβέντη Ελένη Λήδα του Ιωάννη 19,5
    Παπαδάκη Ραφαέλα του Στυλιανού 19,5
    Βενέρη Μαρία του Εμμανουήλ 19,4
    Σαλούστρος Νικόλαος του Μιχαήλ 19,4
    Σταματάκη Ευγενία του Χαρίδημου 19,4
    Αρχοντίδης Θεμιστοκλής του Χαράλαμπου 19,3
    Δρακάκη Κορίνα Κωνσταντίνα του Εμμανουήλ 19,3
    Μαρούση Σοφία του Γρηγόριου 19,3
    Παπαδοσπυριδάκης Γρηγόριος του Ιωάννη 19,3
    Περάκη Λυδία Ελευθερία του Ηλία 19,3
    Στρατήγη Μαρία Ειρήνη του Σπυρίδωνα 19,3
    Γανωτάκη Λήδα Χρυσή του Δημήτριου 19,2
    Νικολουδάκης Θεμιστοκλής του Ιωάννη 19,2
    Παπαδάκη Χριστίνα του Μίνωα 19,2
    Τέλλιου Παντάνασσα του Αθανάσιου 19,2
    Βενέρης Γεώργιος του Εμμανουήλ 19,1
    Καβάσαλης Φοίβος Ιάσων του Πέτρου 19,1
    Φλουρή Νίκη του Γεώργιου 19,1
    Γιανναδάκη Γεωργία του Δημήτριου 19,0
    Δασκαλάκη Ειρήνη του Δημήτριου 19,0
    Κριτσωτάκη Ελένη του Εμμανουήλ 19,0
    Σαμωνάκη Μαρία του Ιωάννη 19,0
    Μήτρογλου Μαρία του Εμμανουήλ 18,9
    Πατσάκη Ειρήνη του Γεώργιου 18,9
    Θαλασσινάκης Αλέξανδρος του Εμμανουήλ 18,7
    Πλεξουσάκη Καλλιόπη του Δημήτριου 18,7
    Φωτιάδη Αλίκη του Γεώργιου 18,7
    Φθενός Ελευθέριος του Βασίλειου 18,6
    Βρετουδάκη Δάφνη του Ιωάννη 18,5
    Κριτσωτάκη Αθανασία του Γεώργιου 18,5
    Σταματάκη Μαρία του Μηνά 18,5
    Γκιουλμπαξιώτη Στυλιανή του Μιχαήλ 18,4
    Λουκαδάκη Κωνσταντίνα του Αριστείδη 18,3
    Χαχλιουτάκη Νικολέτα του Βασίλειου 18,3
    Δασκαλάκης Γεώργιος του Νικόλαου 18,1
    Κοσμαδάκη Δήμητρα του Μιχαήλ 18,1
    Πλαΐτη Χρυσοβαλάντη του Εμμανουήλ 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (31)
  • Μιχαλόπουλος Άρης Ιωάννης του Νικόλαου 19,9
    Βλατάκη Ελένη του Γεώργιου 19,6
    Κατεβαίνη Μπίτζου Ειρήνη του Εμμανουήλ 19,4
    Ψυχογυιού Αικατερίνη του Νικόλαου 19,4
    Λαμπρογιαννάκη Ειρήνη του Γεώργιου 19,3
    Ορφανού Έλλη Άννα του Στυλιανού 19,3
    Γεωργακίλας Χρίστος του Αλέξανδρου 19,0
    Γιαννακουδάκη Ειρήνη του Εμμανουήλ 19,0
    Δασκαλάκη Γεωργία του Κωνσταντίνου 19,0
    Μανουσάκη Ευαγγελία του Νικόλαου 19,0
    Καγιαλής Αντώνιος του Κωνσταντίνου 18,9
    Αλεξάκης Εμμανουήλ του Γεώργιου 18,8
    Ελ Χατίμπ Ράμη Αλέξανδρος του Τζαλάλ 18,8
    Παντελάκης Γεώργιος Σταύρος του Εμμανουήλ 18,8
    Κονιδάκης Ιωάννης του Γεώργιου 18,7
    Πάτερου Χριστίνα του Στυλιανού 18,7
    Σαββάκη Σοφία του Ηρακλή 18,7
    Βλάχος Φίλιππος του Κυριάκου 18,6
    Σαμαριτάκη Κωνσταντίνα Ελένη του Γεώργιου 18,6
    Κυριακοπούλου Θεοδώρα του Παναγιώτη 18,5
    Λεονταράκη Καλλιρρόη του Βασίλειου 18,4
    Μαματζάκη Άρτεμις Ελένη του Εμμανουήλ 18,4
    Σφακιανάκη Άννα του Μιχαήλ 18,4
    Τσιντάρης Κωνσταντίνος του Ανδρέα 18,4
    Κικεράκης Αναστάσιος του Αγαμέμνονα 18,3
    Τζαγάκης Εμμανουήλ του Ευάγγελου 18,3
    Παπαδόπουλος Προδρόμος του Ευθύμιου 18,2
    Πετρίδης Παναγιώτης Γεώργιος του Πέτρου 18,2
    Χατζάκης Νικόλαος του Γεώργιου 18,2
    Κελαντωνάκης Γεώργιος του Ζαχαρία 18,1
    Κουτσάκη Ειρήνη του Γεώργιου 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (26)
  • Τσαγκαράκη Σταυρούλα του Ηρακλή 19,9
    Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη του Ιωάννη 19,4
    Παπανικολάου Ερμιόνη του Ευάγγελου 19,4
    Κοκολάκη Νεκταρία του Λεωνίδα 19,3
    Σαβένκο Ιλλία του Ολεξάντρ 19,3
    Αδαμάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ 19,2
    Τζιράκη Βασιλική του Γεώργιου 19,1
    Φαβορίτο Ενρίκο του Λουίτζι 19,1
    Βρετουδάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη 18,9
    Μαράκη Κωνσταντίνα του Γεώργιου 18,9
    Μουδάτσου Ευγενία του Ιωάννη 18,9
    Λαδουκάκη Καλλιόπη του Νεκτάριου 18,8
    Παπανικολάου Κωνσταντίνος του Νικόλαου 18,8
    Πατεράκης Κωνσταντίνος του Νικόλαου 18,7
    Σταυρακάκης Παύλος του Νικόλαου 18,7
    Καλεμάκη Ευαγγελία του Εμμανουήλ 18,5
    Γεωργόπουλος Μιχαήλ του Δημήτριου 18,4
    Ζάρμπα Καλλιόπη του Νικόλαου 18,4
    Ζαχαριουδάκη Γεωργία του Αντώνιου 18,4
    Παπαδοπούλου Παναγιώτα του Χαράλαμπου 18,4
    Στρατήγη Ευαγγελία του Σπυρίδωνα 18,4
    Χατζάκης Ιωάννης του Ζαχαρία 18,3
    Κιαμούρης Κωνσταντίνος του Ηλία 18,2
    Κοκκινάκη Μυρσίνη του Ιωάννη 18,2
    Μιχαήλ Γεώργιος του Μιχαλάκη 18,2
    Φροσυνάκη Αντωνία του Παντελή 18,1

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για όλα τα εξεταζόμενα ενδοσχολικά μαθήματα
  • Ευρωπαϊκός Ενδοσχολικός Λογοτεχνικός Διαγωνισμός στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ «EL ESPAÑOL, PASAPORTE ENTRE CULTURAS»
  • Λάβε μέρος!
  • Βουλή των Εφήβων
  • Λάβε μέρος!
  • Έλεγχοι Επίδοσης 1ου Τετραμήνου
  • Θα δοθούν την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου.
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα
  • Ισχύει από 01/02/2016
    Δεν περιλαμβάνονται προσωρινές μεταβολές λόγω απουσιών διδασκόντων
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2019 στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Η πρόσκληση. Προσοχή! Δεδομένης της δυνατότητας υποβολής στο πλησιέστερο ΚΕΠ του OTA διαμονής, δεν θα δικαιολογηθεί απουσία μαθητή για το λόγο αυτό.
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Γεώργιος Βενέρης Γ3 Πρόεδρος
    Αλέξανδρος Θαλασσινάκης Γ3 Αντιπρόεδρος
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Β3 Γραμματέας
    Στυλιανός Βαρβεράκης Β1 Μέλος
    Μαρία Βενέρη Γ3 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Β1 Μέλος
    Κωνσταντίνος Γιαννακάκης Β1 Μέλος
    Γεώργιος Κελαντωνάκης Β2 Μέλος
    Ελένη Λήδα Λεβέντη Γ1 Μέλος
    Καλλιρρόη Λεονταράκη Β2 Μέλος
    Αριστείδης Παττακός Γ3 Μέλος
    Παντάνασσα Τέλλιου Γ2 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Β3 Μέλος
    Αλέξιος Τουπής Γ2 Μέλος
    Ελευθέριος Φθενός Γ3 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Α2 Αικατερίνη Κουμάκη
    Α3 Άννα Διπλάρη
    Β1 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Β2 Βαρβάρα Ρούσσου
    Β3 Γεώργιος Χατζησάββας
    Γ1 Ειρήνη Κασσωτάκη
    Γ2 Ανδρέας Βαρβεράκης
    Γ3 Γεώργιος Σαμουράκης

  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Ιωάννης Χατζάκης
    Γραμματέας Ευαγγελία Καλεμάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνος Παπανικολάου
    Μέλος Ευαγγελία Στρατήγη
    Μέλος Αλέξανδρος Τζαγκαράκης
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη
    Γραμματέας Χαρίκλεια Αποστολάκη
    Ταμίας Σοφία Ηλιοπούλου
    Μέλος Αλεξάνδρα Γκουαρντιάν
    Μέλος Γεωργία Ζαχαριουδάκη
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Ανδρέας Τράπαλης
    Γραμματέας Παύλος Σταυρακάκης
    Ταμίας Ερμιόνη Παπανικολάου
    Μέλος Κωνσταντίνος Πανταγάκης
    Μέλος Βασίλειος Σαμνιώτης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Χρίστος Γεωργακίλας
    Γραμματέας Ελένη Βλατάκη
    Ταμίας Μαρία Χαρωνιτάκη
    Μέλος Στυλιανός Βαρβεράκης
    Μέλος Κωνσταντίνα Περάκη
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Καλλιρρόη Λεονταράκη
    Γραμματέας Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου
    Ταμίας Αναστάσιος Κικεράκης
    Μέλος Γεώργιος Κελαντωνάκης
    Μέλος Ευαγγελία Μανουσάκη
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Άλντο Τζάκο
    Γραμματέας Άννα Σφακιανάκη
    Ταμίας Προδρόμος Παπαδόπουλος
    Μέλος Κωνσταντίνος Τσιντάρης
    Μέλος Θεονύμφη Χριστάκη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Γεώργιος Δασκαλάκης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Μέλος Εμμανουήλ Βελεγράκης
    Μέλος Γεωργία Κυπριωτάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Παντάνασσα Τέλλιου
    Γραμματέας Γεώργιος Μαργαρίτης
    Ταμίας Ορέστης Ραπτόπουλος
    Μέλος Αλέξιος Τουπής
    Μέλος Ελευθέριος Φθενός
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη
    Γραμματέας Νικόλαος Σαλούστρος
    Ταμίας Αριστείδης Παττακός
    Μέλος Γεώργιος Βενέρης
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ της ΠΔΕ Κρήτης
  • Αϊδίνιο Τουρκίας και Ada Σερβίας
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά

Σχολικό Έτος 2014-15

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (23)
  • Παρασκευή Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη τ. Ιωάννη Θεόδωρου 19,9
    Ευγενία Λυμπεράτου τ. Ανδρέα 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη τ. Ιωάννη 19,4
    Ιωάννης Γεωργακίλας τ. Αλέξανδρου 19,3
    Αμαλία Μαθιουδάκη τ. Ανδρέα 19,3
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη τ. Εμμανουήλ 19,1
    Κωνσταντίνος Φραγκιουδάκης τ. Αντωνίου 19,1
    Βασιλεία Χουρδάκη τ. Εμμανουήλ 19,1
    Βασίλειος Γεωργόπουλος τ. Δημητρίου 19,0
    Ελισάβετ Έλσα Περάκη τ. Ηλία 18,9
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος τ. Παναγιώτη 18,9
    Ιωάννα Μιχαήλ τ. Μιχαλάκη 18,8
    Στέφανος Σταματάκης τ. Αντωνίου 18,7
    Αρετή Κοκκινομαγουλά τ. Γεωργίου 18,5
    Μαρία Φραγκιαδάκη τ. Ιωάννη 18,5
    Ειρήνη Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη τ. Εμμανουήλ 18,4
    Σάρα Σκανδαλάκη τ. Mιχαήλ 18,4
    Σοφία Βελεντάκη τ. Δημητρίου 18,2
    Κατερίνα Ντίνα Μιχαηλίδη τ. Δημητρίου 18,2
    Μυρσίνη Σιφουνάκη τ. Νικολάου 18,2
    Ευδοξία Μαρία Σπανού τ. Αναστασίου 18,2
    Ελένη Πιτσιδιανάκη τ. Γεωργίου 18,1
    Γεώργιος Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης τ. Μάριου 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (40)
  • Ευτυχία Καλογιαννάκη τ. Ζαχαρία 19,9
    Γεώργιος Μαργαρίτης τ. Αντωνίου 19,9
    Λυδία Μαυράκη τ. Ηρακλή 19,9
    Ιωάννα Ευδοκία Δελιδάκη τ. Χρήστου 19,8
    Μαρία Σαμαριτάκη τ. Γεωργίου 19,8
    Κωνσταντίνα Ψυχογυιού τ. Νικολάου 19,8
    Λήδα Χρυσή Γανωτάκη τ. Δημητρίου 19,7
    Γεωργία Κυπριωτάκη τ. Ανδρέα 19,7
    Χρυσή Μανδόλα τ. Παναγιώτη 19,7
    Ευαγγελία Βερβελάκη τ. Εμμανουήλ 19,6
    Κορίνα Κωνσταντίνα Δρακάκη τ. Εμμανουήλ 19,6
    Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη τ. Δημητρίου 19,6
    Μαρία Σαμωνάκη τ. Ιωάννη 19,6
    Ειρήνη Δασκαλάκη τ. Δημητρίου 19,4
    Ελένη Λήδα Λεβέντη τ. Ιωάννη 19,4
    Τομά Εμμανουέλ Αντρέ Λοππινέ τ. Μπενουά Μπερνάρ Πωλ 19,4
    Αριστείδης Παττακός τ. Αιμίλιου 19,4
    Στυλιανή Γκιουλμπαξιώτη τ. Μιχαήλ 19,3
    Ελένη Διακαινισάκη τ. Κωνσταντίνου 19,3
    Δάφνη Βρετουδάκη τ. Ιωάννη 19,1
    Ευγενία Σταματάκη τ. Χαρίδημου 19,1
    Γρηγόριος Παπαδοσπυριδάκης τ. Ιωάννη 19,0
    Ειρήνη Πατσάκη τ. Γεωργίου 18,9
    Παντάνασσα Τέλλιου τ. Αθανάσιου 18,9
    Θεμιστοκλής Αρχοντίδης τ. Χαράλαμπου 18,8
    Γεωργία Γιανναδάκη τ. Δημητρίου 18,8
    Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης τ. Πέτρου 18,7
    Ραφαέλα Παπαδάκη τ. Στυλιανού 18,7
    Μαρία Ειρήνη Στρατήγη τ. Σπυρίδωνα 18,7
    Μαρία Βενέρη τ. Εμμανουήλ 18,5
    Αθανασία Κριτσωτάκη τ. Γεωργίου 18,5
    Χριστίνα Παπαδάκη τ. Μίνωα 18,5
    Θεμιστοκλής Νικολουδάκης τ. Ιωάννη 18,3
    Νίκη Φλουρή τ. Γεωργίου 18,3
    Αλίκη Φωτιάδη τ. Γεωργίου 18,3
    Κωνσταντίνα Λουκαδάκη τ. Αριστείδη 18,2
    Σοφία Μαρούση τ. Γρηγορίου 18,1
    Λυδία Ελευθερία Περάκη τ. Ηλία 18,1
    Καλλιόπη Πλεξουσάκη τ. Δημητρίου 18,1
    Νικολέτα Χαχλιουτάκη τ. Βασιλείου 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (39)
  • Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου τ. Εμμανουήλ 19,9
    Άρης Ιωάννης Μιχαλόπουλος τ. Νικολάου 19,9
    Ελένη Βλατάκη τ. Γεωργίου 19,8
    Αικατερίνη Ψυχογυιού τ. Νικολάου 19,7
    Γεωργία Δασκαλάκη τ. Κωνσταντίνου 19,5
    Ράμη Αλέξανδρος Ελ Χατίμπ τ. Τζαλάλ 19,5
    Αντώνιος Καγιαλής τ. Κωνσταντίνου 19,4
    Ειρήνη Λαμπρογιαννάκη τ. Γεωργίου 19,4
    Ευαγγελία Μανουσάκη τ. Νικολάου 19,4
    Έλλη Άννα Ορφανού τ. Στυλιανού 19,4
    Ειρήνη Γιαννακουδάκη τ. Εμμανουήλ 19,3
    Αναστάσιος Κικεράκης τ. Αγαμέμνονα 19,0
    Εμμανουήλ Αλεξάκης τ. Γεωργίου 18,9
    Καλλιρρόη Λεονταράκη τ. Βασιλείου 18,9
    Χριστίνα Πάτερου τ. Στυλιανού 18,9
    Σοφία Σαββάκη τ. Ηρακλή 18,9
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη τ. Γεωργίου 18,9
    Γεώργιος Χρηστάκης τ. Ιωσήφ 18,9
    Θεοδώρα Κυριακοπούλου τ. Παναγιώτη 18,8
    Άννα Σφακιανάκη τ. Μιχαήλ 18,8
    Γεώργιος Κελαντωνάκης τ. Ζαχαρία 18,7
    Παναγιώτης Γεώργιος Πετρίδης τ. Πέτρου 18,7
    Νικόλαος Χατζάκης τ. Γεωργίου 18,6
    Φίλιππος Βλάχος τ. Κυριάκου 18,5
    Ιωάννης Κονιδάκης τ. Γεωργίου 18,5
    Ειρήνη Κουτσάκη τ. Γεωργίου 18,5
    Μαργαρίτα Πτερούδη τ. Ευαγγέλου 18,5
    Αφροδίτη Παπαδάκη τ. Δημητρίου 18,4
    Ιωάννης Χρηστάκης τ. Εμμανουήλ 18,4
    Μαρίνα Αλεξάκη τ. Ματθαίου 18,3
    Γεώργιος Σταύρος Παντελάκης τ. Εμμανουήλ 18,3
    Επαμεινώνδας Σμαραγδής τ. Νικηφόρου 18,3
    Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας τ. Ιωάννη 18,3
    Κωνσταντίνος Τσιντάρης τ. Ανδρέα 18,2
    Χρίστος Γεωργακίλας τ. Αλέξανδρου 18,1
    Άρτεμις Ελένη Μαματζάκη τ. Εμμανουήλ 18,1
    Προδρόμος Παπαδόπουλος τ. Ευθύμιου 18,1
    Ελπινίκη Πρινιανάκη τ. Εμμανουήλ 18,1
    Θεονύμφη Χριστάκη τ. Νικολάου 18,1

  • Δήλωση Προτίμησης Ομάδας Μαθημάτων Προσανατολισμού και Μαθήματος Επιλογής
  • Τετάρτη 3/6, 10:30: Ενημέρωση Β΄ Τάξης στο Αμφιθέατρο - Δηλώσεις
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα (ανανεωμένο στις 5/5)
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για τα εξεταζόμενα ενδοσχολικά μαθήματα (το αρχείο θα ολοκληρωθεί στις 8/5)
  • Διαβάστε το περιοδικό που συνεκδίδουν μέσω της πλατφόρμας του eTwinning μαθητές από 6 Ευρωπαϊκά Σχολεία:
  • - Kantonsschule Ausserschwyz, Nuolen Campus, Nuolen SZ (Ελβετία)
    - Πρότυπο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου
    - Koninklijk Atheneum 1 Centrum Oostende, Oostende (Βέλγιο)
    - I.C. San Martino di Lupari, San Martino di Lupari (Ιταλία)
    - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiel lońc z ykaSieradz (Πολωνία)
    - IES Francisco Salzillo, Alcantarilla, Murcia (Ισπανία)

    Για το σχολείο μας συνεργάζονται οι εκπαιδευτικοί: Χάρης Δημητρακόπουλος, Ειρήνη Κασσωτάκη, Μαρία Πιτσάκη και Βαρβάρα Ρούσσου.Μ
    Διαβάστε το!
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2018
  • στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απoyραφής (ΔΑ)
  • Αξιότιμε κ. Υπουργέ…
  • Ανοιχτή Επιστολή των μαθητών του σχολείου προς τον Υπουργό Παιδείας
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα
  • Τελευταία ανανέωση: 27/01/2015
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Αντώνιος Δαμιανάκης Γ1 Πρόεδρος
    Στυλιανός Σαμαριτάκης Γ1 Αντιπρόεδρος
    Ευδοξία Μαρία Σπανού Γ3 Γραμματέας
    Στυλιανός Βαρβεράκης Α1 Μέλος
    Μαρία Βενέρη Β3 Μέλος
    Γεώργιος Βενέρης Β3 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Α1 Μέλος
    Ιορδάνα Ζηρδέλη Γ2 Μέλος
    Ελένη Λήδα Λεβέντη Β1 Μέλος
    Θεοχάρης Μαυράκης Γ3 Μέλος
    Αριστείδης Παττακός Β3 Μέλος
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Α3 Μέλος
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος Γ3 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Α3 Μέλος
    Αλέξιος Τουπής Β2 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Στυλιανός Βαρβεράκης
    Γραμματέας Σωσάννα Γκαγκαουδάκη
    Ταμίας Μαρία Χαρωνιτάκη
    Μέλος Ελένη Βλατάκη
    Μέλος Χρίστος Γεωργακίλας
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Ευαγγελία Μανουσάκη
    Γραμματέας Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου
    Ταμίας Γεώργιος Κελαντωνάκης
    Μέλος Αναστάσιος Κικεράκης
    Μέλος Αντώνιος Καγιαλής
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Γεώργιος Χρηστάκης
    Γραμματέας Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας
    Ταμίας Χριστίνα Πάτερου
    Μέλος Άλντο Τζάκο
    Μέλος Νικόλαος Χατζάκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Ειρήνη Δασκαλάκη
    Μέλος Γεωργία Κυπριωτάκη
    Μέλος Γεώργιος Δασκαλάκης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Ελευθέριος Φθενός
    Γραμματέας Ορέστης Ραπτόπουλος
    Ταμίας Παντάνασσα Τέλλιου
    Μέλος Γεώργιος Μαργαρίτης
    Μέλος Αλέξιος Τουπής
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Κωνσταντίνα Ψυχογυιού
    Γραμματέας Ευαγγελία Βερβελάκη
    Ταμίας Ελευθερία Στρατηδάκη Κελεφιώτη
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
    Μέλος Μαρία Σαμαριτάκη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Μιχαέλα Αθηνά Κάββαλου
    Γραμματέας Αριστείδης Χρήστος Ζιάγκας
    Ταμίας Στυλιανός Σαμαριτάκης
    Μέλος Άρτεμις Βαλτζάκη
    Μέλος Ζαχαρίας Ρακιντζάκης
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Αρετή Κοκκινομαγουλά
    Γραμματέας Ειρήνη Καραγιωργάκη
    Ταμίας Ανδριανή Λυγεράκη
    Μέλος Αλέξανδρος Πολυχρόνης Μακράκης
    Μέλος Νικόλαος Λιοδάκης
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Ευδοξία Μαρία Σπανού
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος
    Γραμματέας Στέφανος Σταματάκης
    Γαρουφαλλιά Μαυράκη
    Ταμίας Ελισάβετ Έλσα Περάκη
    Μέλος Γεώργιος Παναγιωτάκης
    Θεοχάρης Μαυράκης
    Μέλος Νικόλαος Ιωάννης Σίμος
    Εμμανουήλ Παπαδάκης
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Ειρήνη Περυσινάκη
    Α2 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Α3 Εμμανουήλ Κουρούμαλης
    Β1 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Β2 Γεώργιος Σαμουράκης
    Β3 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Γ1 Νικόλαος Τζωρμπατζάκης
    Γ2 Χαράλαμπος Δημητρακόπουλος
    Γ3 Μαρία Πιτσάκη

Σχολικό Έτος 2013-14

  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (17)
  • Μαρία Δρακάκη 19,8
    Χρυσάνθη Μαρία Δουλγεράκη 19,7
    Παρασκευή Πέιου 19,7
    Νικολέτα Τζιρίτα-Ζαχαράτου 19,6
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,5
    Μαρία Πιτσούλη 19,3
    Κλάρκ Αβράμι 19,1
    Αναστασία Καφαντάρη 19
    Μαρία Ελένη Ψυχογυιού 19
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,9
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,8
    Κωνσταντίνα Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Ιωάννα Καρτσωνάκη 18,7
    Ιωάννης Βρουβάκης 18,4
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,4
    Νικολέττα Καστρινάκη 18,1
    Αγγελική Κοκκόση 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (20)
  • Ευγενία Λυμπεράτου 19,9
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη 19,6
    Ελισάβετ - Έλσα Περάκη 19,5
    Αμαλία Μαθιουδάκη 19,3
    Κατερίνα - Ντίνα Μιχαηλίδη 19,2
    Ειρήνη Δολαψάκη 18,9
    Ιωάννα Μιχαήλ 18,9
    Αρετή Κοκκινομαγουλά 18,8
    Κωνσταντίνος Φραγκιουδάκης 18,8
    Γεώργιος-Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης 18,8
    Βασίλειος Γεωργόπουλος 18,7
    Νικόλαος-Ιωάννης Σίμος 18,6
    Ειρήνη - Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη 18,3
    Στέφανος Σταματάκης 18,3
    Παρασκευή - Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη 18,2
    Ευδοξία - Μαρία Σπανού 18,2
    Στεφανία Γανωτάκη 18,1
    Ιωάννης Γεωργακίλας 18,1
    Μαρία Δολαψάκη 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (42)
  • Λυδία Μαυράκη 20
    Ευτυχία Καλογιαννάκη 19,9
    Κωνσταντίνα Ψυχογυιού 19,9
    Λήδα Χρυσή Γανωτάκη 19,8
    Ευαγγελία Βερβελάκη 19,7
    Μαρία Σαμαριτάκη 19,7
    Γεώργιος Μαργαρίτης 19,6
    Μαρία Σαμωνάκη 19,6
    Ειρήνη Δασκαλάκη 19,5
    Ελένη Διακαινισάκη 19,5
    Κορίνα-Κωνσταντίνα Δρακάκη 19,5
    Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη 19,5
    Γρηγόριος Παπαδοσπυριδάκης 19,5
    Τομά Εμμανουέλ Αντρέ Λοππινέ 19,4
    Ιωάννα Ευδοκία Δελιδάκη 19,3
    Χρυσή Μανδόλα 19,3
    Ελένη Λήδα Λεβέντη 19,2
    Μαρία Ειρήνη Στρατήγη 19,2
    Παντάνασσα Τέλλιου 19,2
    Γεωργία Κυπριωτάκη 19,1
    Στυλιανή Γκιουλμπαξιώτη 19
    Αριστείδης Παττακός 19
    Ευγενία Σταματάκη 18,9
    Ελευθέριος Φθενός 18,9
    Ζαχαρίας Αναστασάκης 18,8
    Θεμιστοκλής Αρχοντίδης 18,8
    Μαρία Βενέρη 18,8
    Σοφία Μαρούση 18,8
    Νίκη Φλουρή 18,8
    Θεμιστοκλής Νικολουδάκης 18,7
    Ραφαέλα Παπαδάκη 18,7
    Λυδία Ελευθερία Περάκη 18,7
    Νικολέτα Χαχλιουτάκη 18,7
    Αλίκη Φωτιάδη 18,6
    Κωνσταντίνα Λουκαδάκη 18,5
    Μαρία Μήτρογλου 18,5
    Χριστίνα Παπαδάκη 18,4
    Ειρήνη Πατσάκη 18,4
    Δάφνη Βρετουδάκη 18,2
    Γεώργιος Δρακάκης 18,1
    Αθανασία Κριτσωτάκη 18,1
    Ελένη Κριτσωτάκη 18,1

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για τα μαθήματα στα οποία δεν καθορίζεται κεντρικά από το Υπουργείο
  • Ν.4186/2013, Το «Νέο» Λύκειο: Παρουσίαση
  • Παρουσίαση στο ιστολόγιο ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Εξεταστέα Ύλη Μαθηματικών Α΄ Λυκείου σχολ. έτους 2013-14
  • Από τον μαθηματικό Αλέξανδρο Συγκελάκη
  • Εξεταστέα Ύλη Α΄ Λυκείου σχολ. έτους 2013-14
  • Υπουργική Απόφαση με Αριθ. Πρωτ. 20895/Γ2/13-2-2014
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2017
  • στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πέιου Παρασκευή (Γ2), Πρόεδρος
    Δαμιανάκης Αντώνιος (Β1), Αντιπρόεδρος
    Ψυχογυιού Μαρία - Ελένη (Γ3), Γραμματέας
    Καβάσαλης Φοίβος Ιάσων (Α1), Μέλος
    Κοκκινομαγουλά Αρετή (Β2), Μέλος
    Λεβέντη Ελένη Λήδα (Α1), Μέλος
    Λιόντος Δημήτριος (Γ2), Μέλος
    Μανιά Βασιλική (Γ2), Μέλος
    Μαυράκης Θεοχάρης (Β3), Μέλος
    Πέιου Αθανασία (Γ2), Μέλος
    Σαββάκη Γεωργία (Γ3), Μέλος
    Σαββάκης Ελευθέριος (Β1), Μέλος
    Σαμαριτάκης Στυλιανός (Β1), Μέλος
    Σταματάκη Μαρία (Α2), Μέλος
    Τσακαλάκης Πρόδρομος (Β3), Μέλος

  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Παρασκευή 27/9, 12:00: Ημερίδα για την Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο
  • Πρόσκληση σε μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς
  • Μαθητικά Συμβούλια Τάξεων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Γεωργία Κυπριωτάκη
    Μέλος Εμμανουήλ Βελεγράκης
    Μέλος Ειρήνη Δασκαλάκη
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Ελευθέριος Φθενός
    Γραμματέας Μαρία Σταματάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνα Λουκαδάκη
    Μέλος Γεώργιος Μαργαρίτης
    Μέλος Παντάνασσα Τέλλιου
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Μαρία Σαμαριτάκη
    Γραμματέας Μαρία Βενέρη
    Ταμίας Γεώργιος Βενέρης
    Μέλος Ζαχαρίας Αναστασάκης
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Ελευθερία Βαμβακά
    Γραμματέας Μιχαέλα - Αθηνά Κάββαλου
    Ταμίας Στυλιανός Σαμαριτάκης
    Μέλος Ιωάννης Γεωργακίλας
    Μέλος Αντώνιος Δαμιανάκης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Αλέξανδρος - Πολυχρόνης Μακράκης
    Γραμματέας Αμαλία Μαθιουδάκη
    Ταμίας Αρετή Κοκκινομαγουλά
    Μέλος Παρασκευή - Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη
    Μέλος Ιωάννης Μαζοκοπάκης
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Νικόλαος - Ιωάννης Σίμος
    Γραμματέας Ευδοξία - Μαρία Σπανού
    Ταμίας Ιωάννης Χρυσοσπάθης
    Μέλος Ελισάβετ - Έλσα Περάκη
    Μέλος Γεώργιος - Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Ιωάννης Βρουβάκης
    Γραμματέας Στυλιανός Ζαχαριουδάκης
    Ταμίας Γεώργιος Αθανασόπουλος
    Μέλος Δημήτριος Γιαννόπουλος
    Μέλος Ιωάννα Καρτσωνάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Βασιλική Μανιά
    Γραμματέας Αθανασία Πέιου
    Ταμίας Παρασκευή Πέιου
    Μέλος Νικόλαος Κατσούλης
    Μέλος Ειρήνη Περβολαράκη
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού
    Γραμματέας Δανάη Ροβιθάκη
    Ταμίας Γεωργία Σαββάκη
    Μέλος Δημήτριος Στραπάτσας
    Μέλος Ανδρέας Φαλατάκης

Σχολικό Έτος 2012-13

  • Γιορτή Αποφοίτησης
  • Πρόσκληση
  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (29)
  • Ελένη Μπατσίδη 19,8
    Θεόδωρος Κρασανάκης 19,7
    Ελίζ Μαρί Νικολέτ Λοππινέ 19,7
    Ραφαέλα Καπετανάκη 19,6
    Μιχαήλ Βάκης 19,4
    Μαρία Τσιχλή 19,4
    Απόστολος - Παναγιώτης Σπανός 19,3
    Καλλιόπη Τσατσάκη 19,3
    Αργυρώ Δασκαλάκη 19,2
    Αγγελική Κυπραίου 19,1
    Εμμανουήλ Σηφάκης 19,1
    Απόστολος Σταματάκης 19,1
    Αλεξάνδρα Ταμιωλάκη 19,1
    Ερωφίλη Βαλτζάκη 18,9
    Νικόλαος Βαρδουλάκης 18,9
    Δημήτριος Δαμιανάκης 18,7
    Διονύσιος-Αλέξανδρος Παπαματθαιάκης 18,7
    Ιφιγένεια Αναΐς Τσιρώνη Τζίνιους 18,7
    Ελευθερία Χαραλαμπάκη 18,7
    Ευαγγελία Καρδαμάκη 18,6
    Φραντζέσκα Ζαχαριάκη 18,4
    Παγώνα Τσαφαντάκη 18,4
    Ιωάννης Κυπριωτάκης 18,3
    Μαρία Γκερούση 18,2
    Αικατερίνη Καραγιωργάκη 18,2
    Αικατερίνη Πολίτη 18,2
    Εμμανουέλα Χατζάκη 18,2
    Ελένη Αρβανιτάκη 18,1
    Βλάσιος Σπανάκης 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (15)
  • Μαρία Δρακάκη 19,9
    Κλάρκ Αβράμι 19,8
    Χρυσάνθη - Μαρία Δουλγεράκη 19,6
    Νικολέτα Τζιρίτα - Ζαχαράτου 19,6
    Παρασκευή Πέιου 19,5
    Αναστασία Καφαντάρη 19,4
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,3
    Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού 19
    Μαρία Πιτσούλη 18,9
    Ιωάννα Καρτσωνάκη 18,8
    Κωνσταντίνα - Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,5
    Νικόλαος Βλαχάκης 18,4
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,2
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (20)
  • Ευγενία Λυμπεράτου 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη 19,7
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη 19,5
    Ελισάβετ - Έλσα Περάκη 19,5
    Παναγιώτα Κιτσοπούλου 19,1
    Κατερίνα - Ντίνα Μιχαηλίδη 19,1
    Βασίλειος Γεωργόπουλος 18,9
    Βασιλεία Χουρδάκη 18,8
    Ειρήνη Δολαψάκη 18,6
    Αμαλία Μαθιουδάκη 18,6
    Νικόλαος-Ιωάννης Σίμος 18,6
    Ιωάννης Γεωργακίλας 18,5
    Αρετή Κοκκινομαγουλά 18,3
    Ειρήνη - Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη 18,3
    Αντώνιος Δαμιανάκης 18,2
    Ζαχαρίας Ρακιντζάκης 18,1
    Στεφανία Γανωτάκη 18,1
    Ιωάννα Μιχαήλ 18,1
    Ευδοξία - Μαρία Σπανού 18,1
    Γεώργιος-Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης 18,1

  • Η εξέταση της Νεοελληνικής Γλώσσας Α΄ Τάξης μεταφέρθηκε την Πέμπτη 13/6
  • Η ώρα παραμένει ίδια: 08:10
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη (λείπει το Ελεύθερο Σχέδιο και η Ιστορία της Τέχνης)
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 2ου Τετραμήνου
  • Προβολή σε πλήρες νέο παράθυρο
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου
  • Προβολή σε πλήρες νέο παράθυρο
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Δαμιανάκης Δημήτριος (Γ3), Πρόεδρος
    Ζερβός Κωνσταντίνος (Γ3), Αντιπρόεδρος
    Ζερβός Γεώργιος (Γ3), Γραμματέας
    Λουλουδάκης Αλέξανδρος (Γ3), Μέλος
    Σκάνδαλος Γεώργιος (Β3), Μέλος
    Γιαννόπουλος Θεόδωρος (Γ1), Μέλος
    Μαυράκης Θεοχάρης (Α3), Μέλος
    Ζηρδέλη Ιορδάνα (Α2), Μέλος
    Καρουζάκης Νικόλαος (Β1), Μέλος
    Πέιου Παρασκευή (Β2), Μέλος
    Ρακιντζάκης Εμμανουήλ (Γ3), Μέλος
    Πέιου Αθανασία (Β2), Μέλος
    Καρτσωνάκη Ιωάννα (Β1), Μέλος
    Ζηρδέλης Γεώργιος (Β1), Μέλος
    Δαμιανάκης Αντώνιος (Α1), Μέλος

  • Εκλογές Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Δείτε εδώ όλα τα τελικά αποτελέσματα

Σχολικό Έτος 2011-12

  • 2ο Θερινό Σχολείο «Η Συμβολή της Φυσικής στην Τεχνολογία» της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών στο Πάνορμο Ρεθύμνου, 29/8-2/12
  • Τα θερινό σχολείο απευθύνεται σε μαθητές, απόφοιτους της Α’ & Β’ Tάξης Λυκείου καθώς και της Β’ & Γ’ Τάξης Γυμνασίου, από όλη την Ελλάδα και θα πραγματοποιηθεί με τη συμμετοχή πανεπιστημιακών δασκάλων.
    Δηλώσεις Συμμετοχής έως την Παρασκευή 10 Αυγούστου 2012, σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ.
    Πληροφορίες - εγγραφές: ΠΡΩΙ και ΑΠΟΓΕΥΜΑ στο Κινητό: 6937-528749, κα Πολύμνια Λαδιανού (email: pladianou@gmail.com) και επίσης στη Γραμματεία της ΕΕΦ: κα Γεώργα Αναστασία, από 15:00 έως 19:00, Τηλ.: 210-3635701

  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (25)
  • Αλέξιος Χαρίλαος Καραντάνας 19,8
    Αλέξανδρος Παναγιώτης Ιωάννης Μιχαλόπουλος 19,7
    Ασπασία Σκαλίδη 19,7
    Ναταλία Στεφάνου 19,7
    Χαρίλαος Στρατήγης 19,7
    Σοφία Αρχοντίδη 19,6
    Μυρτώ Κονιδάκη 19,5
    Σταύρος Βλατάκης 19,4
    Μελίνα Φιδέλης Τζούρου 19,3
    Ιάσων Μουρέλλος 19,2
    Ευαγγελία Σφακιανάκη 19,2
    Πηνελόπη - Μαρία Μπρίφα 19,0
    Γεώργιος Τσιχλής 19,0
    Παναγιώτης Κελεφιώτης Στρατηδάκης 18,9
    Γεωργία Βάκη 18,8
    Δημήτριος Κουτσαΐδης 18,6
    Ευαγγέλια Γλυκοκόκαλου 18,4
    Φωτεινή Χατζάκη 18,4
    Μαρία Ειρήνη Δασκαλάκη 18,3
    Γεωργία Τυλάκη 18,3
    Μαρία Ζαχαριάκη 18,2
    Νάντια Μπουφαχρεντίν 18,1
    Νικόλαος Σκανδαλάκης 18,1
    Εμμανουέλα Πατσάκη 18,1
    Ρέα Σφακιανάκη 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (18)
  • Ελίζ - Μαρί -Νικολέτ Λοππινέ 19,8
    Μιχαήλ Βάκης 19,6
    Θεόδωρος Κρασανάκης 19,5
    Ελένη Μπατσίδη 19,5
    Δημήτριος Δαμιανάκης 19,4
    Ερωφίλη Βαλτζάκη 19,2
    Ευαγγελία Καρδαμάκη 19,2
    Ελευθερία Χαραλαμπάκη 19,1
    Αλεξάνδρα Ταμιωλάκη 19,0
    Ραφαέλα Καπετανάκη 18,9
    Μαρία Τσιχλή 18,8
    Απόστολος - Παναγιώτης Σπανός 18,5
    Μαρία Γκερούση 18,4
    Αγγελική Κυπραίου 18,4
    Απόστολος Σταματάκης 18,4
    Καλλιόπη Τσατσάκη 18,4
    Ιωάννης Κυπριωτάκης 18,3
    Εμμανουήλ Σηφάκης 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (18)
  • Κλάρκ Αβράμι 19,8
    Μαρία Δρακάκη 19,8
    Αναστασία Καφαντάρη 19,7
    Χρυσάνθη - Μαρία Δουλγεράκη 19,6
    Μαριάνθη Κλημαθιανάκη 19,6
    Μαγδαληνή Καραταράκη 19,3
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,3
    Παρασκευή Πέιου 19,0
    Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού 19,0
    Νικόλαος Βλαχάκης 18,7
    Κωνσταντίνα - Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Ιωάννα Καρτσωνάκη 18,7
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,6
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,6
    Μαρία Ποτίκα 18,3
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,2
    Μαρία - Χρυσή - Ιζαμπέλλα Μπαλτζάκη 18,2
    Μαρία Πιτσούλη 18,2

  • Ενδοσχολικές Εξετάσεις 2011-12
  • Αναμορφωμένο Πρόγραμμα
  • Ενδοσχολικές Εξετάσεις 2011-12
  • Πρόγραμμα
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Μανωλάκης Νικόλαος (Γ3), Πρόεδρος
    Σκανδαλάκης Νικόλαος (Γ2), Αντιπρόεδρος
    Μπουφαχρεντίν Νάντια (Γ1), Γραμματέας
    Γιαννόπουλος Θεόδωρος (Β1), μέλος
    Δασκαλάκης Εμμανουήλ (Α1), μέλος
    Ζαχαριάκη Μαρία (Γ3), μέλος
    Ζερβός Γεώργιος (Β3), μέλος
    Ζερβός Κωνσταντίνος (Β3), μέλος
    Καρουζάκης Νικόλαος (Α2), μέλος
    Λουλάκης Παναγιώτης (Α2), μέλος
    Μιχαλόπουλος Αλέξανδρος (Γ1), μέλος
    Μπουφαχρεντίν Σωκράτης (Α3), μέλος
    Σηφάκης Εμμανουήλ (Β3), μέλος
    Στεφανάκη Αικατερίνη (Α4), μέλος
    Χρυσοστομάκης Ιωάννης (Γ1), μέλος

  • Εκλογές 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου
  • Τρέχον Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου

Σχολικό Έτος 2010-11

  • Στατιστικά Βαθμού Πρόσβασης στις Πανελληνίες Εξετάσεις
  • Αναλυτική σύγκριση με το σύνολο των εξεταζομένων σ' όλη την Ελλάδα
  • Στατιστικά Επίδοσης κατά μάθημα στις Πανελληνίες Εξετάσεις
  • Αναλυτική σύγκριση κατά μάθημα με το σύνολο των εξεταζομένων του 90% σ' όλη την Ελλάδα
  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου 2010-11 (22)
  • Παπαδημητράκης Δημήτριος, Κουτρουμπάκης Φίλιππος, Λυγεράκη Αναστασία, Πετράτου Δάφνη, Σταματάκης Χαράλαμπος, Τζαγκαράκης Δημήτριος, Φραγκιαδάκης Αντώνιος, Αλογδιανάκη Περιστέρα, Ράπτης Τίτος, Χατζάκης Νικόλαος, Σιγανάκης Εμμανουήλ, Φραγκιαδάκη Μαρίνα, Κοντάκης Νικόλαος, Ανικίνι-Πανταλάκη Ηλέκτρα, Κωνσταντάκης Δημήτριος, Λασηθιωτάκης Μηνάς, Συμεωνίδη Μυρτώ, Μαρούση Αναστασία, Τσιντάρη Πελαγία, Αναστασάκη Μαρία, Κατσούλη Μαριάννα, Τακάκης Ζαχαρίας.
  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου 2010-11 (24)
  • Στεφάνου Ναταλία, Κονιδάκη Μυρτώ, Σκαλίδη Ασπασία, Αρχοντίδη Σοφία, Καραντάνας Αλέξιος-Χαρίλαος, Βάκη Γεωργία, Στρατήγης Χαρίλαος, Μιχαλόπουλος Αλέξανδρος-Παναγιώτης-Ιωάννης, Βλατάκης Σταύρος, Κελεφιώτης-Στρατηδάκης Παναγιώτης, Σταυρουλάκη Αθηνά, Φιδέλης Τζούρου Μελίνα, Σκανδαλάκης Νικόλαος, Γλυκοκόκαλου Ευαγγελία, Σφακιανάκη Ευαγγελία, Κουτσαΐδης Δημήτριος, Τσιχλής Γεώργιος, Δασκαλάκη Μαρία-Ειρήνη, Φραγκομιχελάκη Χριστίνα, Καρδουλάκης Νικόλαος, Μπρίφα Πηνελόπη-Μαρία, Χανιωτάκη Ειρήνη, Ζαχαριάκη Μαρία, Χατζάκη Φωτεινή.
  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου 2010-11 (17)
  • Βάκης Μιχαήλ, Κρασανάκης Θεόδωρος, Καπετανάκη Ραφαέλλα, Καρδαμάκη Ευαγγελία, Λοππινέ Ελίζ-Μαρί-Νικολέτ, Μπατσίδη Ελένη, Βαλτζάκη Ερωφίλη, Τσατσάκη Καλλιόπη, Δαμιανάκης Δημήτριος, Σηφάκης Εμμανουήλ, Σπανός Απόστολος-Παναγιώτης, Τσιχλή Μαρία, Κυπραίου Αγγελική, Ταμιωλάκη Αλεξάνδρα, Αναστασάκης Γεώργιος, Σπανάκης Βλάσιος, Χαραλαμπάκη Ελευθερία.
  • Πρόγραμμα Ενδοσχολικών Εξετάσεων

  • Πατήστε εδώ για ευανάγνωστη προβολή σε πλήρη οθόνη και εκτύπωση.
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 2ου Τετραμήνου
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου