Κλικ σε κάθε τίτλο, ώστε να ανοίξει / κλείσει το περιεχόμενό του

  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 05/12
  • Παρουσίαση: Η Γ΄ Τάξη Γενικού Λυκείου 2022-23 & οι Πανελλαδικές Εξετάσεις 2023
  • Παρουσίαση
  • Παρουσίαση: Η Β΄ Τάξη Γενικού Λυκείου 2022-23
  • Παρουσίαση
  • Παρουσίαση: Η Α΄ Τάξη Γενικού Λυκείου 2022-23
  • Η παρουσίαση στην ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς της 2/11
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Ροδιτάκης Ιδομενέας Γ3 Πρόεδρος
    Παγωνίδης Ιορδάνης Γ3 Αντιπρόεδρος
    Μπουφίδης Ιωάννης Α3 Γραμματέας
    Αδαμάκη Δανάη Αικατερίνη Γ4 Μέλος
    Γαρεφαλάκης Νικόλαος Β1 Μέλος
    Δαδής Δημήτριος Α2 Μέλος
    Επιτροπάκης Ιωάννης Ιωνάς Α1 Μέλος
    Καλαϊτζάκης Ευαγγέλου Διογένης Γ4 Μέλος
    Κουβιδάκης Νικόλαος Γ3 Μέλος
    Κουρλετάκη Όλγα Β2 Μέλος
    Λυγεράκης Κωνσταντίνος Γ2 Μέλος
    Μεταξά Αλεξία Β2 Μέλος
    Ξυλά Μιχαέλα Γ2 Μέλος
    Παπαδοσπυριδάκης Αντώνιος Α3 Μέλος
    Φραϊδάκης Αθανάσιος Γ3 Μέλος
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου: Αποτελέσματα
  • Διαβάστε στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ το άρθρο για τη Γενική Συνέλευση και την ψηφοφορία, καθώς και το άρθρο για τη συμπληρωματική ψηφοφορία…
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Αδαμάκη Κωνσταντίνα
    Γραμματέας Κεφαλογιάννη Ελευθερία
    Ταμίας Ηλιάδη Ευαγγελία Κωνσταντίνα
    Μέλος Επιτροπάκης Ιωάννης Ιωνάς
    Μέλος Καρανδινός Μιχαήλ Ραφαήλ
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Δαδής Δημήτριος
    Γραμματέας Κουβίδη Ευγενία
    Ταμίας Γρεβετζάκης Αλέξανδρος
    Μέλος Πρέκα Γεωργία
    Μέλος Τσιαούση Δανάη
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Παναγιωτάκη Κρυσταλλία
    Γραμματέας Πρέκα Στυλιανή
    Ταμίας Χατζηπαναγιώτη Ειρήνη
    Μέλος Μπουφίδης Ιωάννης
    Μέλος Παπαδοσπυριδάκης Αντώνιος
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Καραγιαννοπούλου Παναγιώτα
    Γραμματέας Δροσατάκη Γεωργία
    Ταμίας Λυμπινάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Γαρεφαλάκης Νικόλαος
    Μέλος Καπελλάκης Κωνσταντίνος
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Μπελενιώτη Ηλιάνα
    Γραμματέας Καλλικάκη Μαρία Νεφέλη
    Ταμίας Λουλάκης Γεώργιος
    Μέλος Δασκαλάκης Αντώνιος
    Μέλος Μαριδάκης Κωνσταντίνος
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Σαχίνη Παρασκευή
    Γραμματέας Χατζάκης Παύλος
    Ταμίας Σκουλά Βιργινία
    Μέλος Μανωλίτσης Ιωάννης
    Μέλος Φασουλά Ελένη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Παπασπηλίου Ιωάννα
    Γραμματέας Πρέκα Φανή
    Ταμίας Ρηγάκη Καλλιόπη
    Μέλος Βασιλικογιαννάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Σπυριδάκη Στέλλα
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Γαγάνη Κορίνα
    Γραμματέας Δρετάκη Κωνσταντίνα
    Ταμίας Ξυλά Μιχαέλα
    Μέλος Λυγεράκης Κωνσταντίνος
    Μέλος Μαράκη Θεοδώρα
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Πατρουδάκης Παύλος
    Γραμματέας Κουβιδάκης Νικόλαος
    Ταμίας Παπαδοσπυριδάκης Γρηγόριος
    Μέλος Καστρινάκης Μηνάς
    Μέλος Παγωνίδης Ιορδάνης
    Τμήμα Γ4  
    Πρόεδρος Μιχελάκος Ελευθέριος
    Γραμματέας Παπαδοβασιλάκη Μαρία Λαβύνια
    Ταμίας Καλαϊτζάκης Ευαγγέλου Διογένης
    Μέλος Γιαλιτάκη Άννα
    Μέλος Μαματζάκης Ευάγγελος
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Μαρία Φιολιτάκη
    Α2 Παναγιώτης Ασημακόπουλος
    Α3 Ελένη Κορακάκη
    Β1 Νίκος Τζωρμπατζάκης
    Β2 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Β3 Δήμητρα Παπακυρίτση
    Γ1 Ειρήνη Κασσωτάκη
    Γ2 Νίκος Ψαρομήλιγκος
    Γ3 Ιωάννα Κυρέζη
    Γ4 Άννα Διπλάρη
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Τα μαθήματα του Γενικού Λυκείου και η αξιολόγησή τους το σχολικό έτος 2022-23, με μια ματιά
  • Τρέχων Συνοπτικός Πίνακας
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 619Β/1986
  • Διαδρομή σχολικού (μισθωμένου) λεωφορείου υπεραστικού ΚΤΕΛ στον άξονα Γάζι - Τσαλικάκι - Αγ. Μαρίνα - Αμμουδάρα
  • Αφετηρία: εκκλ. Αγ. Νικολάου Γαζίου (07:45), στάσεις: Δημαρχείο Γαζίου, Εργατικές Κατοικίες, Τζωράκης, Φούρνος Ζερβού (είσοδος στο Τσαλικάκι), Πλατεία Αγ. Μαρίνας, Φούρνος Βαμβουκάκη
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου προς το Πρότυπο Γυμνάσιο και Λύκειο
  • Ενημέρωση από το Αστικό ΚΤΕΛ
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου από το Πρότυπο Γυμνάσιο και Λύκειο
  • Ενημέρωση από το Αστικό ΚΤΕΛ
  • Χρήση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες
  • Εγκύκλιος Εγκύκλιος Φ.25/103373/Δ1/22-6-2018
  • Απαλλαγή από τα Θρησκευτικά (προθεσμία: 16/9)
  • Επικαιροποιημένο άρθρο 25 στην Υ.Α. 79942/ΓΔ4/21.05.2019 (προθεσμία 16/9)

Σχολικό Έτος 2021-22

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων 2021-22
  • Εξεταστέα Ύλη Απολυτήριων Εξετάσεων
  • 12 από 12 μαθήματα. Οι προαγωγικές εξετάσεις Α΄ και Β΄ Τάξης έχουν προκαθορισμένη σπό το ΥΠΑΙΘ εξεταστέα ύλη.
  • Λειτουργία των σχολικών μονάδων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, και λοιπών εκπαιδευτικών δομών, κατά την έναρξη του σχολικού έτους 2021 - 2022, και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID- 19
  • Η Κοινή Υπουργική Απόφαση Δ1α/Γ.Π.οικ. 55254/9.9.2021 στο ΦΕΚ Β΄ 4187/2021, και ευρετηριασμένη, σε πιο αναγνώσιμη μορφή)
  • Κατάθεση Δελτίου Απογραφής κλάσης 2025 (γεννημένοι το έτος 2004)
  • Οδηγίες
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει 16-19/5
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πεδιαδιτάκης Αλέξανδρος Γ2 Πρόεδρος
    Ροδιτάκης Ιδομενέας Β2 Αντιπρόεδρος
    Κυραλάκης Μιχαήλ Γ3 Γραμματέας
    Αδαμάκη Δανάη Αικατερίνη Β3 Μέλος
    Γαρεφαλάκης Νικήτας Γ3 Μέλος
    Κανάκη Αφροδίτη Γ1 Μέλος
    Κουβιδάκης Νικόλαος Β4 Μέλος
    Κουρλετάκη Όλγα Α2 Μέλος
    Μακριδάκη Νίκη Λίλιαν Γ1 Μέλος
    Μεταξά Σοφία Γ2 Μέλος
    Παγωνίδης Ιορδάνης Β2 Μέλος
    Φασουλά Ελένη Α3 Μέλος
    Φραϊδάκης Αθανάσιος Β4 Μέλος
    Χατζάκης Ευάγγελος Γ2 Μέλος
    Χατζάκης Κωνσταντίνος Γ3 Μέλος
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου: Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 619Β/1986
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Αραμπατζή Δανάη
    Γραμματέας Γαρεφαλάκης Νικόλαος
    Ταμίας Λεονταράκη Δήμητρα
    Μέλος Ζαϊμάκης Αγγελής Νηρέας
    Μέλος Καπελλάκης Κωνσταντίνος
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Γιαννουλάκη Μαρία
    Γραμματέας Βρεκούση Αδαμαντία
    Ταμίας Δαριβιανάκη Ελένη
    Μέλος Βρέντζος Σταύρος
    Μέλος Δασκαλάκης Αντώνιος
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Αλεξάκη Ιωάννα
    Γραμματέας Χατζάκης Παύλος
    Ταμίας Χαλκιαδάκη Κυριακή
    Μέλος Σαββίδη Νεφέλη Σοφία
    Μέλος Σαχίνη Παρασκευή
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Μανιαδάκης Ιωάννης
    Γραμματέας Γιαννακάκη Μαρία
    Ταμίας Λαμπράκης Παναγιώτης
    Μέλος Κακουδάκης Ζαχαρίας Εμμανουήλ
    Μέλος Καλαϊτζάκης Ευαγγέλου Διογένης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Παγωνίδης Ιορδάνης
    Γραμματέας Μπαλλά Βασιλική
    Ταμίας Ξυλά Μιχαέλα
    Μέλος Παπαδοσπυριδάκης Γρηγόριος
    Μέλος Παπασπηλίου Ιωάννα
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Δρετάκη Κωνσταντίνα
    Γραμματέας Τσακαλάκης Μηνάς
    Ταμίας Γιαλιτάκη Άννα
    Μέλος Καστρινάκης Μηνάς
    Μέλος Φρογάκης Ιωάννης
    Τμήμα Β4  
    Πρόεδρος Χατζηδάκη Ειρήνη
    Γραμματέας Παπαδοβασιλάκη Μαρία Λαβύνια
    Ταμίας Ξηραδάκης Μιχαήλ
    Μέλος Τοχταμή Κωνσταντίνα
    Μέλος Φραϊδάκης Αθανάσιος
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Κανάκη Αφροδίτη
    Γραμματέας Καρανδινού Πελαγία
    Ταμίας Καστρινάκη Μιχαέλλα
    Μέλος Καραγιαννίδου Κατερίνα
    Μέλος Κουρουπάκη Νεφέλη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Πεδιαδιτάκης Αλέξανδρος
    Γραμματέας Μποτσάκη Μαρινέλλα
    Ταμίας Μουντουράκη Νίκη
    Μέλος Τσατσάνης Ανδρέας
    Μέλος Χατζάκης Ευάγγελος
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Χατζάκης Κωνσταντίνος
    Γραμματέας Κυραλάκης Μιχαήλ
    Ταμίας Κοτσυφός Κίμων
    Μέλος Γαρεφαλάκης Νικήτας
    Μέλος Σαμιωτάκη Αικατερίνη
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων, δια ζώσης, λόγω μέτρων πανδημίας
  •   Α΄ Τάξη Β΄ Τάξη Γ΄ Τάξη
    08:15-08:30 1η ώρα 1η ώρα 1η ώρα
    08:30-08:45
    08:45-09:00
    09:00-09:15 1ο Διάλειμμα 2η ώρα 2η ώρα
    09:15-09:30 2η ώρα
    09:30-09:45
    09:45-10:00 1ο Διάλειμμα 1ο Διάλειμμα
    10:00-10:15 3η ώρα 3η ώρα 3η ώρα
    10:15-10:30
    10:30-10:45
    10:45-11:00 2ο Διάλειμμα 4η ώρα 4η ώρα
    11:00-11:15 4η ώρα
    11:15-11:30
    11:30-11:45 2ο Διάλειμμα 2ο Διάλειμμα
    11:45-12:00 5η ώρα 5η ώρα 5η ώρα
    12:00-12:15
    12:15-12:30
    12:30-12:45 3ο Διάλειμμα 6η ώρα 6η ώρα
    12:45-13:00 6η ώρα
    13:00-13:15
    13:15-13:30 3ο Διάλειμμα 3ο Διάλειμμα
    13:30-13:45 7η ώρα 7η ώρα 7η ώρα
    13:45-14:00
    14:00-14:10
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων, κατά την τηλεκπαίδευση
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    1 08:30 09:10 1η ώρα 40'
    09:10 09:20 1ο διάλειμμα 10'
    2 09:20 10:00 2η ώρα 40'
    10:00 10:10 2ο διάλειμμα 10'
    3 10:10 10:50 3η ώρα 40'
    10:50 11:00 3ο διάλειμμα 10'
    4 11:00 11:40 4η ώρα 40'
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10'
    5 11:50 12:30 5η ώρα 40'
    12:30 12:40 5ο διάλειμμα 10'
    6 12:40 13:20 6η ώρα 40'
    13:20 13:30 6ο διάλειμμα 10'
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40'
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου προς το Πρότυπο Γυμνάσιο και Λύκειο
  • Ενημέρωση από το Αστικό ΚΤΕΛ
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου από το Πρότυπο Γυμνάσιο και Λύκειο
  • Ενημέρωση από το Αστικό ΚΤΕΛ
  • Τα μαθήματα του Γενικού Λυκείου και η αξιολόγησή τους το σχολικό έτος 2021-22, με μια ματιά
  • Τρέχων Συνοπτικός Πίνακας
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Μαρία Φιολιτάκη
    Α2 Ελένη Κορακάκη
    Α3 Αθηνά Ναλετάκη
    Β1 Δήμητρα Παπακυρίτση
    Β2 Ιωάννα Κυρέζη
    Β3 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Β4 Ζαχαρίας Αλετράς
    Γ1 Νίκος Τζωρμπατζάκης
    Γ2 Νίκος Ψαρομήλιγκος
    Γ3 Παναγιώτης Ασημακόπουλος
  • Χρήση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες
  • Εγκύκλιος Εγκύκλιος Φ.25/103373/Δ1/22-6-2018
  • Απαλλαγή από τα Θρησκευτικά (προθεσμία: 17/9)
  • Επικαιροποιημένο άρθρο 25 Υ.Α. 79942/ΓΔ4/21.05.2019 (προθεσμία 17/9)

Σχολικό Έτος 2020-21

[Παρουσίαση] Γενικό Λύκειο 2020-21: Μαθήματα, Βαθμολόγηση, Πρόσβαση στην Τριτοβάθμια


για καλύτερη προβολή, επιλέξτε πλήρη οθόνη από το "κουμπί" ⤢ δεξιά 
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών διά ζώσης (με τις ώρες Ψυχολόγου)
  • Ισχύει από Δευτέρα 7/6. Οι ώρες Ψυχολόγου εμφανίζονται σε γκρι φόντο.
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων, δια ζώσης, λόγω μέτρων πανδημίας
  •   Α΄ Τάξη Β΄ Τάξη Γ΄ Τάξη
    08:15-08:30 1η ώρα 1η ώρα 1η ώρα
    08:30-08:45
    08:45-09:00
    09:00-09:15 1ο Διάλειμμα 2η ώρα 2η ώρα
    09:15-09:30 2η ώρα
    09:30-09:45
    09:45-10:00 1ο Διάλειμμα 1ο Διάλειμμα
    10:00-10:15 3η ώρα 3η ώρα 3η ώρα
    10:15-10:30
    10:30-10:45
    10:45-11:00 2ο Διάλειμμα 4η ώρα 4η ώρα
    11:00-11:15 4η ώρα
    11:15-11:30
    11:30-11:45 2ο Διάλειμμα 2ο Διάλειμμα
    11:45-12:00 5η ώρα 5η ώρα 5η ώρα
    12:00-12:15
    12:15-12:30
    12:30-12:45 3ο Διάλειμμα 6η ώρα 6η ώρα
    12:45-13:00 6η ώρα
    13:00-13:15
    13:15-13:30 3ο Διάλειμμα 3ο Διάλειμμα
    13:30-13:45 7η ώρα 7η ώρα 7η ώρα
    13:45-14:00
    14:00-14:10

  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων, κατά την τηλεκπαίδευση
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    1 08:30 09:10 1η ώρα 40'
    09:10 09:20 1ο διάλειμμα 10'
    2 09:20 10:00 2η ώρα 40'
    10:00 10:10 2ο διάλειμμα 10'
    3 10:10 10:50 3η ώρα 40'
    10:50 11:00 3ο διάλειμμα 10'
    4 11:00 11:40 4η ώρα 40'
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10'
    5 11:50 12:30 5η ώρα 40'
    12:30 12:40 5ο διάλειμμα 10'
    6 12:40 13:20 6η ώρα 40'
    13:20 13:30 6ο διάλειμμα 10'
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40'

  • Όμιλοι αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας
  • Κανονισμός λειτουργίας
  • Κανονισμός Σχολικής Ζωής
  • Ισχύει για το Σχολικό Έτος 2020-21
  • Τα μαθήματα του Γενικού Λυκείου και η αξιολόγησή τους το σχολικό έτος 2020-21, με μια ματιά
  • Συνοπτικός Πίνακας
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Λαδουκάκης Νικόλαος Ραφαήλ Γ2 Πρόεδρος
    Γκαγκαουδάκης Στυλιανός Γ2 Αντιπρόεδρος
    Κανάκη Αφροδίτη Β2 Γραμματέας
    Κατσαρός Γεώργιος Γ1 Μέλος
    Κουβιδάκης Νικόλαος Α4 Μέλος
    Κουκουλάκη Πατεράκη Ελένη Αγγελική Γ3 Μέλος
    Κουκουτσάκης Κωνσταντίνος Γ3 Μέλος
    Μανουρά Μαρία Γ1 Μέλος
    Ξυλά Μιχαέλα Α2 Μέλος
    Παπατζανάκης Αλέξανδρος Γ3 Μέλος
    Ροδιτάκης Ιδομενέας Α2 Μέλος
    Σαββίδη Δανάη Νάταλυ Γ3 Μέλος
    Ταβερναράκης Εμμανουήλ Α3 Μέλος
    Χατζάκης Ευάγγελος Β2 Μέλος
    Χατζάκης Κωνσταντίνος Β2 Μέλος
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου: Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Ιωάννης Μανιαδάκης
    Γραμματέας Ελένη Αναστασία Μαρινάκη
    Ταμίας Μαρία Μαστρογιαννάκη
    Μέλος Ζαχαρίας Εμμανουήλ Κακουδάκης
    Μέλος Κωνσταντίνος Λυγεράκης
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Παύλος Πατρουδάκης
    Γραμματέας Φανή Πρέκα
    Ταμίας Μάριος Σκραφνάκης
    Μέλος Μιχαέλα Ξυλά
    Μέλος Ιδομενέας Ροδιτάκης
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Μελίνα Βαγιωνάκη
    Γραμματέας Μηνάς Καστρινάκης
    Ταμίας Άννα Γιαλιτάκη
    Μέλος Μυρτώ Ζαϊμάκη
    Μέλος Χριστίνα Τσιαούση
    Τμήμα Α4  
    Πρόεδρος Νικόλαος Κουβιδάκης
    Γραμματέας Ειρήνη Χατζηδάκη
    Ταμίας Χρυσή Λύτινα
    Μέλος Κωνσταντίνα Τοχταμή
    Μέλος Χριστίνα Τσάμπου
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Μιχαήλ Κυραλάκης
    Γραμματέας Ιωάννης Αλεξάκης
    Ταμίας Κίμων Κοτσυφός
    Μέλος Εμμανουήλ Κρουσανιωτάκης
    Μέλος Ιωάννης Μαριδάκης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Πέτρος Τουρής
    Γραμματέας Γεώργιος Φλουράκης
    Ταμίας Άγγελος Θεόδωρος Τσάνι
    Μέλος Νικήτας Γαρεφαλάκης
    Μέλος Αφροδίτη Κανάκη
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Νίκη Μουντουράκη
    Γραμματέας Ειρήνη Κυπριωτάκη
    Ταμίας Νίκη Μαρία Φανουράκη
    Μέλος Ελευθέριος Κατσαράκης
    Μέλος Μαριλίν Πεδιαδιτάκη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Μαρία Μανουρά
    Γραμματέας Γεώργιος Κατσαρός
    Ταμίας Έλλη Αναστασία Βερδιάκη
    Μέλος Γρηγόριος Θειακάκης
    Μέλος Στυλιανή Μανωλίτση
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Νικόλαος Ραφαήλ Λαδουκάκης
    Γραμματέας Μαρία Μανιαδάκη
    Ταμίας Στυλιανός Γκαγκαουδάκης
    Μέλος Χαράλαμπος Καλλιγιαννάκης
    Μέλος Ελεάννα Χατζάκη
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Γεώργιος Παπαδάκης
    Γραμματέας Ελένη Αγγελική Κουκουλάκη Πατεράκη
    Ταμίας Κωνσταντίνος Κουκουτσάκης
    Μέλος Αλέξανδρος Παπατζανάκης
    Μέλος Δανάη Νάταλυ Σαββίδη
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Μαρία Φιολιτάκη
    Α2 Κατερίνα Δασκαλάκη
    Α3 Άννα Διπλάρη
    Α4 Ελένη Κορακάκη
    Β1 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Β2 Μανώλης Κουρούμαλης
    Β3 Ειρήνη Περυσινάκη
    Γ1 Νίκος Ψαρομήλιγκος
    Γ2 Νίκος Τζωρμπατζάκης
    Γ3 Παναγιώτης Ασημακόπουλος

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου προς Πρότυπα Σχολεία (Αναχώρηση από το αεροδρόμιο στις 07:00)

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:00) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Σκεπετζή - Κνωσού - ύψος ΛΗΤΩ / Πάρκο Μ. Ασίας - Θ. Σκουλά - Ευμαθίου - Ανθέων - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:30) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - Μεν. Παρλαμά - Αθητάκη - ΕΛ.ΜΕ.ΠΑ. - Πρότυπα Σχολεία
    Προσοχή, απεικονίζεται η διαδρομή, όχι οι στάσεις! Εκτυπώσιμο αρχείο pdf
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου από Πρότυπα Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Πρότυπα Σχολεία - ΕΛ.ΜΕ.ΠΑ. - Αθητάκη - Μεν. Παρλαμά - Μεσσαράς - Χριστομιχάλη Ξυλούρη - Λίμνης Κουρνά - Στρυμώνος -Λεβήνου - Α. Παπανδρέου - Ατλαντίδος - Παναγίτσα - Ιερολοχιτών - Πλατεία Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Ιτάνου - Φιλελλήνων - Σκεπετζή - Πιτσουλάκη - Στησιχώρου - Κνωσού - Θ. Σκορδαλού - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ανθέων - Ευμαθίου - Θ. Σκουλά - Κνωσού - Αντιστάσεως - Ικάρου - Αεροδρόμιο
    Προσοχή, απεικονίζεται η διαδρομή, όχι οι στάσεις! Εκτυπώσιμο αρχείο pdf
  • Χρήση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες
  • Εγκύκλιος Εγκύκλιος Φ.25/103373/Δ1/22-6-2018
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

Σχολικό Έτος 2019-20

  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2023 (γενν. 2002) στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Πρόσκληση & οδηγίες. Για τη δικαιολόγηση της απουσίας τους, οι μαθητές πρέπει να εκτυπώσουν και να προσκομίσουν στο σχολείο το αποδεικτικό κατάθεσης (δες 6 στο έγγραφο).
  • Χρήση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες
  • Εγκύκλιος Εγκύκλιος Φ.25/103373/Δ1/22-6-2018
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει για 9/6 και 10/6
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πλατάκης Εμμανουήλ Γ4 Πρόεδρος
    Αρμενάκης Ιωάννης Γ1 Αντιπρόεδρος
    Γκαγκαουδάκης Στυλιανός Β2 Γραμματέας
    Αγγελιδάκης Αντώνιος Γ3 Μέλος
    Γιαννακόπουλος Μιχαήλ Ιάσων Γ4 Μέλος
    Καλογεράκης Ευάγγελος Γ4 Μέλος
    Κατσούλης Κωνσταντίνος Γ1 Μέλος
    Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία Γ1 Μέλος
    Κουρουπάκης Μιχαήλ Γ1 Μέλος
    Λαδουκάκης Νικόλαος Ραφαήλ Β1 Μέλος
    Παντελάκης Γεώργιος Β2 Μέλος
    Πάσσαμ Ιάσονας Α2 Μέλος
    Πάσσαμ Φίλιππος Γ2 Μέλος
    Σαμαριτάκη Ισαβέλα Δέσποινα Γ1 Μέλος
    Φασουλάκη Λίβια Γ4 Μέλος
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Λιανουδάκης Γεώργιος
    Γραμματέας Μεταξά Αθανασία
    Ταμίας Καστρινάκη Μιχαέλλα
    Μέλος Κοτσυφός Κίμων
    Μέλος Κυραλάκης Μιχαήλ
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Καρανδινού Πελαγία
    Γραμματέας Κανάκη Αφροδίτη
    Ταμίας Πάσσαμ Ιάσονας
    Μέλος Μαρή Αικατερίνη
    Μέλος Πεδιαδιτάκης Αλέξανδρος
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Τουρής Πέτρος
    Γραμματέας Φανουράκη Νίκη Μαρία
    Ταμίας Τσάνι Άγγελος Θεόδωρος
    Μέλος Σιγανάκης Γεώργιος
    Μέλος Σαμιωτάκη Αικατερίνη
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Καλλιγιαννάκης Χαράλαμπος
    Γραμματέας Κουκουλάκη Πατεράκη Ελένη Αγγελική
    Ταμίας Αποστολάκη Άννα
    Μέλος Κατσαρός Γεώργιος
    Μέλος Λαντζουράκη Όλγα
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Μανωλίτση Στυλιανή
    Γραμματέας Μανιαδάκη Μαρία
    Ταμίας Γκαγκαουδάκης Στυλιανός
    Μέλος Κυρέζη Μαρία
    Μέλος Παντελάκης Γεώργιος
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Σαββίδη Δανάη Νάταλυ
    Γραμματέας Χρονάκη Κυριακή
    Ταμίας Πρασανάκης Μενέλαος
    Μέλος Πλεξουσάκης Ιωάννης
    Μέλος Χατζάκη Ελεάννα
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία
    Γραμματέας Σαμαριτάκη Ισαβέλα Δέσποινα
    Ταμίας Κλάδου Αλεξάνδρα
    Μέλος Γιαλιαδάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Ζαχαριουδάκη Φωτεινή
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Πάσσαμ Φίλιππος
    Γραμματέας Κουτεντάκη Ευαγγελία
    Ταμίας Αρχαύλης Ευθύμιος
    Μέλος Αμπουσαχίν Μωυσής
    Μέλος Πλατάκη Παυλίνα
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Αγγελιδάκης Αντώνιος
    Γραμματέας Παπαδομανωλάκης Ζαχαρίας
    Ταμίας Χατζηπετρής Γεώργιος Αλέξανδρος
    Μέλος Αποστολάκης Ιωάννης
    Μέλος Κανακάκης Γεώργιος
    Τμήμα Γ4  
    Πρόεδρος Φασουλάκη Λίβια
    Γραμματέας Λουτσέτης Σταύρος
    Ταμίας Κασωτάκης Ιωάννης
    Μέλος Γιαννακόπουλος Μιχαήλ Ιάσων
    Μέλος Καλογεράκης Ευάγγελος
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Α2 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Α3 Μαριετίνα Μενεγάτου
    Β1 Μαρία Πιτσάκη
    Β2 Άννα Διπλάρη
    Β3 Γεώργιος Σαμουράκης
    Γ1 Εμμανουήλ Κουρούμαλης
    Γ2 Μαρίνα Τουπογιάννη
    Γ3 Άννα Τσακιρέλη
    Γ4 Ανδρέας Βαρβεράκης

  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:05) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πειραματικά Σχολεία
    Προσοχή, απεικονίζεται η διαδρομή, όχι οι στάσεις! Εκτυπώσιμο αρχείο pdf

Σχολικό Έτος 2018-19

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Οριστική έκδοση
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • 24/24
  • Εξεταζόμενα μαθήματα στις Γραπτές Προαγωγικές & Απολυτήριες Εξετάσεις 2018-19
    • Α΄ ΤΑΞΗ
      1. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
      2-3. Νέα Ελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία (τρίωρη συνεξέταση)
      4. Ιστορία
      5. Άλγεβρα
      6. Γεωμετρία
      7. Φυσική
      8. Χημεία
      9. Πολιτική Παιδεία
    • Β΄ ΤΑΞΗ
      1-2. Νέα Ελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία (τρίωρη συνεξέταση)
      3. Ιστορία
      4. Βιολογία
      5. Άλγεβρα (μόνο οι μαθητές της Ομάδας Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών)
      5. Σύγχρονος Κόσμος: Πολίτης και Δημοκρατία (μόνο οι μαθητές της Ομάδας Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών)
      6-7. Τα 2 μαθήματα Ομάδων Προσανατολισμού.
    • Γ΄ ΤΑΞΗ
      1-2. Νέα Ελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία (τρίωρη συνεξέταση)
      3. Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής
      4. Ιστορία
      5. Βιολογία
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 15/4
  • 12/3: Λήξη ισχύος εγκυκλίου και διευκρινίσεις για τις απουσίες της εποχικής γρίπης
  • Oι απουσίες των μαθητών/τριών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, που οφείλονται στην έξαρση της εποχικής γρίπης, δεν θα ληφθούν υπόψη για τον χαρακτηρισμό της φοίτησής τους, εφόσον οι κηδεμόνες τους ή οι ίδιοι, εάν είναι ενήλικοι/ες, προσκομίσουν στη σχολική μονάδα πρόσφατη βεβαίωση / γνωμάτευση δημοσίου ή ιδιωτικού νοσηλευτικού ιδρύματος ή ιδιώτη γιατρού, στην οποία να αναγράφεται ο λόγος και η επιβεβλημένη διάρκεια απουσίας από το σχολείο.
    Η παρούσα ρύθμιση έχει ισχύ από 8/1 μέχρι και 12/3.
    Διευκρινίσεις για τις απουσίες της εποχικής γρίπης
    […]Διευκρινίζεται ότι οι απουσίες μέχρι 20/3, που οφείλονται σε εποχική γρίπη και επιβεβαιώνονται με ιατρικές βεβαιώσεις / γνωματεύσεις που εκδόθηκαν πριν τις 13/3, δεν θα προσμετρηθούν.
    Απουσίες από 21/3 προσμετρώνται κανονικά, ανεξάρτητα από την ημερομηνία έκδοσης των βεβαιώσεων / γνωματεύσεων και οι μαθητές/τριες δύνανται να κάνουν χρήση του προβλεπόμενου ορίου απουσιών, καθώς και του άρθρου 24 της με αρ.πρωτ. 10645/ΓΔ4/22-1-2018 Υ.Α (Β΄120).
    Επισημαίνεται ότι το σχετικό πεδίο στο Πληροφοριακό Σύστημα myschool θα μείνει ανοικτό μέχρι 21/3, προκειμένου να καταχωριστούν απουσίες που έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι 20/3.
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Καρανδινός Μιχαήλ Γ1 Πρόεδρος
    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ Γ2 Αντιπρόεδρος
    Πλαΐτη Μαρία Γ3 Γραμματέας
    Αρμενάκης Ιωάννης Β1 Μέλος
    Γκαγκαουδάκης Στυλιανός Α2 Μέλος
    Γκιόκα Σοφία Γ2 Μέλος
    Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία (Μαριεύα) Β4 Μέλος
    Μελετάκη Αριάδνη Άνοιξη Γ2 Μέλος
    Πάσσαμ Φίλιππος Β2 Μέλος
    Πλατάκης Εμμανουήλ Β3 Μέλος
    Πρασανάκης Μιχαήλ Γ3 Μέλος
    Σαμαριτάκη Ισαβέλα Δέσποινα Β2 Μέλος
    Φανουράκης Γεώργιος Παρασκευάς Γ3 Μέλος
    Φασουλάκη Λίβια Β3 Μέλος
    Φρέσκος Αριστείδης Ιωάννης Β3 Μέλος
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Όλγα Λαντζουράκη Πρόεδρος
    Άννα Αποστολάκη Γραμματέας
    Χαράλαμπος Καλλιγιαννάκης Ταμίας
    Μιχαήλ Κασωτάκης Μέλος
    Παύλος Παναγιώτης Καλφόγλου Μέλος
    Τμήμα Α2  
    Αγγελική Παρασκευή Κυριακάκη Πρόεδρος
    Μαρία Μανιαδάκη Γραμματέας
    Στυλιανός Γκαγκαουδάκης Ταμίας
    Γεώργιος Καψάλης Μέλος
    Στυλιανή Μανωλίτση Μέλος
    Τμήμα Α3  
    Μιχαήλ Σχοιναράκης Πρόεδρος
    Γεώργιος Σηφάκης Γραμματέας
    Σταύρος Ρωμανός Ταμίας
    Ελεάννα Χατζάκη Μέλος
    Χρυσή Χαλκιαδάκη Μέλος
    Τμήμα B1  
    Ιωάννης Αποστολάκης Πρόεδρος
    Ιωάννης Αρμενάκης Γραμματέας
    Μωυσής Αμπουσαχίν Ταμίας
    Αντώνιος Αγγελιδάκης Μέλος
    Φωτεινή Ζαχαριουδάκη Μέλος
    Τμήμα B2  
    Κωνσταντίνος Πατσουράκης Πρόεδρος
    Ευαγγελία Κουτεντάκη Γραμματέας
    Φίλιππος Πάσσαμ Ταμίας
    Ζαχαρίας Παπαδομανωλάκης Μέλος
    Ισαβέλα Δέσποινα Σαμαριτάκη Μέλος
    Τμήμα B3  
    Λίβια Φασουλάκη Πρόεδρος
    Αριστείδης Ιωάννης Φρέσκος Γραμματέας
    Γεώργιος Αλέξανδρος Χατζηπετρής Ταμίας
    Αναστάσιος Σαλκιντζής Μέλος
    Εμμανουήλ Πλατάκης Μέλος
    Τμήμα B4  
    Εμμανουήλ Γιαλιαδάκης Πρόεδρος
    Μιχαήλ Βρέντζος Γραμματέας
    Μαρία Ευαγγελία Κορνηλάκη Ταμίας
    Γεωργία Κοκολάκη Τέντου Μέλος
    Σόνια Λάμο Μέλος
    Τμήμα Γ1  
    Πελαγία Διαμαντάκη Πρόεδρος
    Άννα Δετοράκη Γραμματέας
    Κωνσταντίνος Γκίζης Ταμίας
    Αλέξιος Αλεξάκης Μέλος
    Μιχαήλ Καρανδινός Μέλος
    Τμήμα Γ2  
    Σοφία Γκιόκα Πρόεδρος
    Νικόλαος Πετούσης Γραμματέας
    Γεράσιμος Λογιωτατόπουλος Ταμίας
    Ευαγγελία Σοφία Κορναράκη Μέλος
    Ιωάννης Ορφανός Μέλος
    Τμήμα Γ3  
    Ιωάννης Χριστοφοράκης Πρόεδρος
    Μαρία Πλαΐτη Γραμματέας
    Κωνσταντίνος Φρουδαράκης Ταμίας
    Γεώργιος Σμυρνάκης Μέλος
    Μιχαήλ Πρασανάκης Μέλος
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Άννα Διπλάρη
    Α2 Ειρήνη Περυσινάκη
    Α3 Δημήτριος Τσόχας
    Β1 Μαρία Πιτσάκη
    Β2 Μαριετίνα Μενεγάτου
    Β3 Ιωάννω Μούντριζα
    Β4 Γεώργιος Χατζησάββας
    Γ1 Ειρήνη Κασσωτάκη
    Γ2 Γεώργιος Σαμουράκης
    Γ3 Μαρίνα Τουπογιάννη

  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:05) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πειραματικά Σχολεία

Σχολικό Έτος 2017-18

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (50)
  • ΜΑΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 20,0
    ΑΔΑΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,9
    ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗ ΓΟΥΝΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,9
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 19,9
    ΣΑΒΕΝΚΟ ΙΛΛΙΑ τ. ΟΛΕΞΑΝΤΡ 19,9
    ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ τ. ΗΡΑΚΛΗ 19,9
    ΦΑΒΟΡΙΤΟ ΕΝΡΙΚΟ τ. ΛΟΥΪΤΖΙ 19,9
    ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,8
    ΤΖΙΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,8
    ΜΟΥΔΑΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,7
    ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,6
    ΖΑΡΜΠΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,6
    ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,6
    ΛΑΔΟΥΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ 19,5
    ΜΙΧΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΜΙΧΑΛΑΚΗ 19,5
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 19,5
    ΠΛΕΞΟΥΣΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,5
    ΣΤΡΑΤΗΓΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ 19,4
    ΤΡΑΠΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 19,4
    ΦΡΑΓΚΙΑΔΗΣ ΑΛΚΙΝΟΟΣ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,4
    ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗ ΛΥΔΙΑ τ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 19,3
    ΠΑΝΤΟΥΒΑΚΗ ΜΑΡΙΟΝ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΖΑΙΗΜΣ 19,3
    ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ τ. ΛΕΩΝΙΔΑ 19,2
    ΛΟΠΠΙΝΕ ΜΠΕΑΤΡΙΣ ΖΟΕ τ. ΜΠΕΝΟΥΑ ΜΠΕΡΝΑΡ ΠΩΛ 19,2
    ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ τ. ΧΡΗΣΤΟΥ 19,1
    ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ 19,1
    ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΜΥΡΣΙΝΗ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,1
    ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,1
    ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ τ. ΣΤΑΥΡΟΥ 19,1
    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 19,1
    ΦΡΟΣΥΝΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ τ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ 19,1
    ΜΑΚΑΤΟΥΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΠΑΥΛΟΥ 19,0
    ΒΑΒΟΥΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,9
    ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΖΑΧΑΡΙΑ 18,8
    ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΖΑΧΑΡΙΑ 18,8
    ΜΗΤΣΙΑ ΣΟΦΙΑ τ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 18,7
    ΠΕΤΡΟΣΙΑΝ ΜΙΚΑΕΛ τ. ΔΑΒΙΔ 18,7
    ΤΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,7
    ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,6
    ΜΑΝΩΛΙΑ ΕΛΕΝΗ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,6
    ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,6
    ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,6
    ΒΡΕΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,4
    ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,4
    ΜΠΟΥΤΣΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,4
    ΣΑΜΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,4
    ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,1
    ΓΑΒΑΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΣΤΑΥΡΟΥ 18,1
    ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΑΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 18,1
    ΠΑΝΤΑΓΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΙΑΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (37)
  • ΠΥΛΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,9
    ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,8
    ΠΑΓΩΝΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,8
    ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,7
    ΠΡΑΣΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,7
    ΣΚΟΥΡΑΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 19,7
    ΤΡΑΧΑΝΑ ΕΥΤΥΧΙΑ τ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 19,6
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΙΩΣΗΦ 19,6
    ΝΤΑΛΑΜΠΕΚΗ ΛΥΔΙΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,5
    ΠΡΕΚΑΤΣΟΥΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΙΩΣΗΦ 19,5
    ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,5
    ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,3
    ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,3
    ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ τ. ΘΕΟΦΙΛΟΥ 19,3
    ΚΟΝΤΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,2
    ΠΛΑΪΤΗ ΜΑΡΙΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,2
    ΜΕΛΕΤΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ ΑΝΟΙΞΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,1
    ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,0
    ΚΟΣΜΑΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ τ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 19,0
    ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΜΙΧΑΗΛ 19,0
    ΠΙΠΕΡΑΚΗ ΑΝΝΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,9
    ΣΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,8
    ΓΚΙΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΜΑΡΚΟΥ 18,7
    ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,7
    ΔΕΤΟΡΑΚΗ ΑΝΝΑ τ. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 18,6
    ΛΑΔΟΥΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,6
    ΤΖΕΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ 18,6
    ΓΛΑΚΟΥΣΑΚΗ ΘΕΟΔΟΣΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,5
    ΚΟΣΜΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 18,4
    ΣΑΛΚΙΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,4
    ΦΑΝΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ τ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 18,3
    ΚΟΡΝΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΟΦΙΑ τ. ΚΙΜΩΝΑ 18,2
    ΟΡΦΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 18,2
    ΣΙΓΑΝΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,2
    ΣΑΒΒΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΕΜΙΛΥ τ. ΠΑΥΛΟΥ 18,1
    ΣΑΧΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,1
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΙΩΣΗΦ 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (41)
  • ΓΙΑΛΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,8
    ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ τ. ΑΝΔΡΕΑ 19,8
    ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ τ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ 19,8
    ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,7
    ΛΑΜΟ ΣΟΝΙΑ τ. ΣΠΑΡΤΑΚ 19,7
    ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΘΕΟΧΑΡΗ 19,7
    ΠΛΑΤΑΚΗ ΠΑΥΛΙΝΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,7
    ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΧΡΗΣΤΟΥ 19,6
    ΑΜΠΟΥΣΑΧΙΝ ΜΩΥΣΗΣ τ. ΙΜΠΡΑΧΙΜ 19,5
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,5
    ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΤΕΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 19,3
    ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,3
    ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΝΑΤΑΛΙΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,3
    ΣΑΛΚΙΝΤΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 19,2
    ΔΟΛΑΨΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,1
    ΖΑΪΜΑΚΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,1
    ΚΟΝΤΟΦΡΥΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΡΤΕΜΗ τ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 19,1
    ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΜΕΛΙΝΑ τ. ΜΙΧΑΗΛ 19,1
    ΣΚΟΥΛΙΚΑΡΗ ΠΑΥΛΙΝΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,1
    ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΜΑΡΚΟΥ 18,6
    ΤΟΧΤΑΜΗΣ ΚΛΗΜΗΣ τ. ΗΛΙΑ 18,6
    ΔΙΑΛΥΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,5
    ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΚΟΣΜΑ 18,5
    ΚΛΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 18,4
    ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ τ. ΜΙΧΑΗΛ 18,4
    ΑΡΜΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,3
    ΒΛΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,3
    ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΙΑΣΩΝ τ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 18,3
    ΓΚΙΑΟΥΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ 18,3
    ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,3
    ΠΛΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,3
    ΤΣΑΤΣΑ ΚΛΕΑΝΘΗΣ τ. ΑΡΙΑΝ 18,3
    ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,2
    ΚΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,2
    ΞΥΔΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,2
    ΠΟΛΙΤΑΚΗ ΕΛΛΗ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,2
    ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,1
    ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ τ. ΦΙΛΙΠΠΟΥ 18,1
    ΚΟΡΝΗΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,1
    ΜΠΟΥΝΑΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΜΕΛΙΝΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,1
    ΠΑΣΣΑΜ ΦΙΛΙΠΠΟΣ τ. ΑΝΔΡΕΑ ΜΙΧΑΗΛ 18,1
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Έκδοση 14/5
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Α΄ Τάξη, Β΄ Τάξη, Γ΄ Τάξη (σε συνεχή συμπλήρωση)
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2021 στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Η πρόσκληση. Προσοχή! Δεδομένης της δυνατότητας υποβολής σε ΚΕΠ, δεν θα δικαιολογηθεί απουσία μαθητή για το λόγο αυτό. Δεν πρόκειται πλέον για παρουσίαση σε Συμβούλιο Επιλογής Οπλιτών, αλλά για κατάθεση δικαιολογητικών
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 22/01
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πλουμής Γεώργιος Γ3 Πρόεδρος
    Ντούλης Ιωάννης Γ3 Αντιπρόεδρος
    Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη Γ2 Γραμματέας
    Βιτσαξάκης Νικόλαος Γ1 Μέλος
    Ζαχαριουδάκη Γεωργία Γ2 Μέλος
    Βαβούρη Αθανασία Γ3 Μέλος
    Πλεξουσάκη Αλεξάνδρα Γ3 Μέλος
    Ξυλούρης Ιωάννης Γ3 Μέλος
    Καρανδινός Μιχαήλ Β1 Μέλος
    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ Β2 Μέλος
    Φανουράκης Γεώργιος Παρασκευάς Β3 Μέλος
    Αγγελιδάκης Αντώνιος Α1 Μέλος
    Σαμαριτάκη Ισαβέλα Δέσποινα Α2 Μέλος
    Φρέσκος Αριστείδης Α3 Μέλος
    Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία Α4 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Αγγελιδάκης Αντώνιος
    Γραμματέας Αναγνωστάκης Εμμανουήλ
    Ταμίας Αποστολάκης Ιωάννης
    Μέλος Αρμενάκης Ιωάννης
    Μέλος Ζαχαριουδάκη Φωτεινή
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Πάσσαμ Φίλιππος
    Γραμματέας Κουτεντάκη Ευαγγελία
    Ταμίας Ξενικάκης Γεώργιος
    Μέλος Παπαδομανωλάκης Ζαχαρίας
    Μέλος Σπυριδάκης Σταύρος
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Φρέσκος Αριστείδης
    Γραμματέας Φασουλάκη Λίβια
    Ταμίας Πλατάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Σαλκιντζής Αναστάσιος
    Μέλος Τσάτσα Κλεάνθης
    Τμήμα Α4  
    Πρόεδρος Κορνηλάκη Μαρία Ευαγγελία
    Γραμματέας Λάμο Σόνια
    Ταμίας Ζαϊμάκης Ορφέας Νικόλαος
    Μέλος Καλοκύρης Εμμανουήλ
    Μέλος Κατσαμάνη Ελένη
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Διαμαντάκη Πελαγία
    Γραμματέας Δετοράκη Άννα
    Ταμίας Γκίζης Κωνσταντίνος
    Μέλος Αλεξάκης Αλέξιος
    Μέλος Κοσμαδάκης Γεώργιος
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Πετούσης Νικόλαος
    Γραμματέας Λογιωτατόπουλος Γεράσιμος
    Ταμίας Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ
    Μέλος Γκιόκα Σοφία
    Μέλος Κορναράκη Ευαγγελία Σοφία
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Χριστοφοράκης Ιωάννης
    Γραμματέας Πλαΐτη Μαρία
    Ταμίας Σιγανός Σωκράτης
    Μέλος Σμυρνάκη Παναγιώτα
    Μέλος Σμυρνάκης Γεώργιος
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Καλεμάκη Ευαγγελία
    Γραμματέας Χατζάκης Ιωάννης
    Ταμίας Στρατήγη Ευαγγελία
    Μέλος Μαράκη Κωνσταντίνα
    Μέλος Μπλαβάκης Ευάγγελος
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη
    Γραμματέας Γκουαρντιάν Αλεξάνδρα
    Ταμίας Αμβροσιάδη Λυδία
    Μέλος Γεωργόπουλος Μιχαήλ
    Μέλος Ζαχαριουδάκη Γεωργία
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Πλουμής Γεώργιος
    Γραμματέας Βαβούρη Αθανασία
    Ταμίας Σταυρακάκης Παύλος
    Μέλος Ξυλούρης Ιωάννης
    Μέλος Πλεξουσάκη Αλεξάνδρα
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Άννα Τσακιρέλη
    Α2 Ανδρέας Βαρβεράκης
    Α3 Μαρία Πιτσάκη
    Α4 Γεώργιος Χατζησάββας
    Β1 Μαριετίνα Μενεγάτου
    Β2 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Β3 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Γ1 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Γ2 Μαρία Πολυχρονάκη
    Γ3 Μαρίνα Τουπογιάννη

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πειραματικά Σχολεία

Σχολικό Έτος 2016-17

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (47)
  • ΒΛΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,9
    ΛΑΜΠΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,9
    ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,9
    ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,7
    ΚΟΝΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,7
    ΠΡΙΝΙΑΝΑΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,7
    ΒΛΑΧΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ τ. ΚΥΡΙΑΚΟΥ 19,6
    ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,6
    ΟΡΦΑΝΟΥ ΕΛΛΗ ΑΝΝΑ τ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 19,6
    ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,5
    ΠΑΤΕΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ τ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 19,5
    ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΛΕΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,5
    ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,5
    ΚΑΤΕΒΑΙΝΗ ΜΠΙΤΖΟΥ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,3
    ΚΕΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΖΑΧΑΡΙΑ 19,3
    ΚΙΚΕΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ τ. ΑΓΑΜΕΜΝΩΝΑ 19,3
    ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τ. ΠΕΤΡΟΥ 19,3
    ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ τ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 19,2
    ΕΛ ΧΑΤΙΜΠ ΡΑΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ τ. ΤΖΑΛΑΛ 19,2
    ΚΑΓΙΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 19,2
    ΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,2
    ΣΑΒΒΑΚΗ ΣΟΦΙΑ τ. ΗΡΑΚΛΗ 19,2
    ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,1
    ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ τ. ΗΛΙΑ 19,1
    ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ τ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 19,1
    ΤΣΙΝΤΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΑΝΔΡΕΑ 19,1
    ΧΡΙΣΤΑΚΗ ΘΕΟΝΥΜΦΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19,0
    ΛΑΝΤΖΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,9
    ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,9
    ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,8
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ τ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ 18,8
    ΓΑΓΓΙΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,7
    ΓΚΑΓΚΑΟΥΔΑΚΗ ΣΩΣΑΝΝΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,7
    ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΛΕΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,7
    ΤΖΑΓΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,7
    ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,6
    ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΑΝΝΑ τ. ΜΙΧΑΗΛ 18,6
    ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ τ. ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ 18,5
    ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ τ. ΑΝΔΡΕΑ 18,5
    ΒΕΪΣΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,4
    ΤΖΑΚΟ ΑΛΝΤΟ τ. ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ 18,2
    ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,2
    ΒΑΡΒΕΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ τ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 18,1
    ΚΟΠΙΔΑΚΗ ΕΥΣΕΒΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ τ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 18,1
    ΜΠΟΣΓΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (19)
  • ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ τ. ΗΡΑΚΛΗ 19,8
    ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗ ΓΟΥΝΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,5
    ΑΔΑΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 19,4
    ΜΑΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,3
    ΦΑΒΟΡΙΤΟ ΕΝΡΙΚΟ τ. ΛΟΥΙΤΖΙ 19,3
    ΜΟΥΔΑΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ τ. ΙΩΑΝΝΗ 19,2
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 19,2
    ΣΑΒΕΝΚΟ ΙΛΛΙΑ τ. ΟΛΕΞΑΝΤΡ 19,2
    ΤΖΙΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ τ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 19,2
    ΠΛΕΞΟΥΣΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19,0
    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ τ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18,8
    ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ τ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18,7
    ΖΑΡΜΠΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,6
    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ τ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 18,6
    ΛΑΔΟΥΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ τ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ 18,5
    ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,4
    ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ τ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 18,3
    ΒΡΕΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τ. ΙΩΑΝΝΗ 18,1
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (41)
  • Κονταράκη Ελένη τ. Νικόλαου 19,9
    Κοσμαδάκη Ραφαέλα τ. Σπυρίδωνα 19,9
    Πατεράκη Ραφαέλα τ. Γεώργιου 19,9
    Φραγκούλη Ειρήνη τ. Δημήτριου 19,9
    Κατσαρός Παναγιώτης τ. Θεόφιλου 19,8
    Παγωνίδη Ευαγγελία τ. Κωνσταντίνου 19,8
    Πυλιώτης Αθανάσιος τ. Κωνσταντίνου 19,8
    Πρασανάκης Μιχαήλ τ. Νικόλαου 19,7
    Τραχανά Ευτυχία τ. Στέφανου 19,7
    Χριστοφοράκης Ιωάννης τ. Ιωσήφ 19,7
    Σκουλάς Γεώργιος τ. Ιωάννη 19,6
    Διαμαντάκη Πελαγία τ. Ιωάννη 19,5
    Καπελλάκης Γρηγόριος τ. Γεώργιου 19,5
    Μελετάκη Αριάδνη Άνοιξη τ. Γεώργιου 19,5
    Σκουραδάκη Ευαγγελία τ. Βασίλειου 19,5
    Γλακουσάκη Θεοδοσία τ. Εμμανουήλ 19,4
    Δετοράκη Άννα τ. Ευστάθιου 19,4
    Νταλαμπέκη Λυδία τ. Κωνσταντίνου 19,4
    Πρεκατσουνάκη Ειρήνη τ. Ιωσήφ 19,4
    Βασιλάκης Ιωάννης τ. Νικόλαου 19,3
    Κικεράκη Αργυρώ τ. Αγαμέμνωνα 19,3
    Πιπεράκη Άννα τ. Νικόλαου 19,3
    Πλαΐτη Μαρία τ. Νικόλαου 19,3
    Κοσμαδάκης Γεώργιος τ. Σπυρίδωνα 19,2
    Χριστοφοράκη Ελένη τ. Ιωσήφ 19,2
    Λαδουκάκη Μαρία τ. Ιωάννη 19,1
    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ τ. Μιχαήλ 19,1
    Σαχίνης Νικόλαος τ. Γεώργιου 19,1
    Παπαδοπούλου Μαρία τ. Μιχαήλ 19,0
    Τζεδάκης Εμμανουήλ τ. Αντώνιου 18,9
    Φανουράκης Γεώργιος Παρασκευάς τ. Αθανάσιου 18,8
    Βασιλάκης Ελευθέριος τ. Γεώργιου 18,7
    Γκίζης Κωνσταντίνος τ. Μάρκου 18,7
    Ξενικάκης Μιχαήλ τ. Γεώργιου 18,7
    Γανωτάκη Μυρτώ τ. Δημήτριου 18,6
    Γκιόκα Σοφία τ. Γκέργκι 18,6
    Κορναράκη Ευαγγελία Σοφία τ. Κίμωνα 18,6
    Ορφανός Ιωάννης τ. Στυλιανού 18,6
    Σμυρνάκη Παναγιώτα τ. Ιωάννη 18,6
    Κουκουτσάκης Γεώργιος τ. Εμμανουήλ 18,5
    Κοτούπα Ελευθερία τ. Δημήτριου 18,2
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Τελική έκδοση 5/5/2017
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων
  • Α΄ Τάξη, Β΄ Τάξη, Γ΄ Τάξη (ολοκληρώθηκε στις 3/5)
  • Εισαγωγή Μαθητών σχολ. έτους 2017-18. Αφορά τελειόφοιτους Πειραμ. Γυμνασίου, και μη - Προθεσμία: 19/5
  • Δελτίο Τύπου - Διαδικασία - Υπουργ. Απόφαση - Ηλεκτρονική αίτηση
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2019 στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Η πρόσκληση. Προσοχή! Δεδομένης της δυνατότητας υποβολής σε ΚΕΠ, δεν θα δικαιολογηθεί απουσία μαθητή για το λόγο αυτό. Δεν πρόκειται πλέον για παρουσίαση σε Συμβούλιο Επιλογής Οπλιτών, αλλά για κατάθεση δικαιολογητικών
  • Τρέχουσα Νομοθεσία εκδρομών και εκπαιδευτικών επισκέψεων (2017)
  • Υπουργική Απόφαση 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681 τ.Β΄/6-3-2017)
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών
  • Ισχύει από 24/4
  • Προτεινόμενοι Όμιλοι Αριστείας και Δημιουργικότητας και Πολιτιστικά Σχολικά Προγράμματα 2016-17
  • Μελετήστε τις προτάσεις, και απευθυνθείτε στους καθηγητές σας.
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Γ3 Πρόεδρος
    Στυλιανός Βαρβεράκης Γ1 Αντιπρόεδρος
    Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη Β2 Γραμματέας
    Ελένη Βλατάκη Γ1 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Γ1 Μέλος
    Κωνσταντίνος Γιαννακάκης Γ1 Μέλος
    Γεωργία Ζαχαριουδάκη Β2 Μέλος
    Μιχαήλ Καρανδινός Α1 Μέλος
    Γεώργιος Κελαντωνάκης Γ2 Μέλος
    Κωνσταντίνος Παπανικολάου Β1 Μέλος
    Εμμανουήλ Πεδιαδιτάκης Α2 Μέλος
    Γεώργιος Πλουμής Β3 Μέλος
    Γεώργιος Σμυρνάκης Α3 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Γ3 Μέλος
    Γεώργιος Παρασκευάς Φανουράκης Α3 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Μιχαήλ Καρανδινός
    Γραμματέας Πελαγία Διαμαντάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνος Γκίζης
    Μέλος Άννα Δετοράκη
    Μέλος Γεώργιος Κοσμαδάκης
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Νικόλαος Πετούσης
    Γραμματέας Εμμανουήλ Πεδιαδιτάκης
    Ταμίας Γεώργιος Μήτρογλου
    Μέλος Ευαγγελία Σοφία Κορναράκη
    Μέλος Μαρία Λαδουκάκη
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Ιωάννης Χριστοφοράκης
    Γραμματέας Μαρία Πλαΐτη
    Ταμίας Αθανάσιος Πυλιώτης
    Μέλος Γεώργιος Σμυρνάκης
    Μέλος Κωνσταντίνος Φρουδαράκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Κωνσταντίνος Παπανικολάου
    Γραμματέας Ιωάννης Χατζάκης
    Ταμίας Ευαγγελία Καλεμάκη
    Μέλος Καλλιόπη Ζάρμπα
    Μέλος Μυρσίνη Κοκκινάκη
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Γεωργία Ζαχαριουδάκη
    Γραμματέας Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη
    Ταμίας Αλεξάνδρα Γκουαρντιάν
    Μέλος Κωνσταντίνος Κιαμούρης
    Μέλος Νικόλαος Πετράκης
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Αλεξάνδρα Πλεξουσάκη
    Γραμματέας Ενρίκο Φαβορίτο
    Ταμίας Γεώργιος Πλουμής
    Μέλος Ιωάννης Ξυλούρης
    Μέλος Γεώργιος Σαμπαθιανάκης
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Χρίστος Γεωργακίλας
    Γραμματέας Κωνσταντίνα Περάκη
    Ταμίας Ελένη Βλατάκη
    Μέλος Γεώργιος Σταύρος Παντελάκης
    Μέλος Μαρία Χαρωνιτάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Αναστάσιος Κικεράκης
    Γραμματέας Ευαγγελία Μανουσάκη
    Ταμίας Ιωάννης Κονιδάκης
    Μέλος Ευσεβία Κοπιδάκη
    Μέλος Εμμανουήλ Λαντζουράκης
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας
    Γραμματέας Ιωάννης Χρηστάκης
    Ταμίας Προδρόμος Παπαδόπουλος
    Μέλος Άλντο Τζάκο
    Μέλος Κωνσταντίνος Τσιντάρης
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Έγγραφα σχετικά με την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
    Διαβάστε κι αυτό.
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Ειρήνη Γωνιανάκη
    Α2 Εμμανουήλ Κουρούμαλης
    Α3 Άννα Διπλάρη
    Β1 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Β2 Μαρία Πολυχρονάκη
    Β3 Γεώργιος Σαμουράκης
    Γ1 Χαράλαμπος Δημητρακόπουλος
    Γ2 Ειρήνη Περυσινάκη
    Γ3 Μαρία Πιτσάκη

  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά

Σχολικό Έτος 2015-16

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (49)
  • Καλογιαννάκη Ευτυχία του Ζαχαρία 20,0
    Μαργαρίτης Γεώργιος του Αντώνιου 20,0
    Μαυράκη Λυδία του Ηρακλή 20,0
    Κυπριωτάκη Γεωργία του Ανδρέα 19,9
    Παττακός Αριστείδης του Αιμίλιου 19,9
    Δελιδάκη Ιωάννα Ευδοκία του Χρήστου 19,8
    Κελεφιώτη Στρατηδάκη Ελευθερία του Δημήτριου 19,8
    Ψυχογυιού Κωνσταντίνα του Νικόλαου 19,8
    Μανδόλα Χρυσή του Παναγιώτη 19,7
    Διακαινισάκη Ελένη του Κωνσταντίνου 19,6
    Λοππινέ Τομά Εμμανουέλ Αντρέ του Μπενουά Μπερνάρ Πωλ 19,6
    Σαμαριτάκη Μαρία του Γεώργιου 19,6
    Λεβέντη Ελένη Λήδα του Ιωάννη 19,5
    Παπαδάκη Ραφαέλα του Στυλιανού 19,5
    Βενέρη Μαρία του Εμμανουήλ 19,4
    Σαλούστρος Νικόλαος του Μιχαήλ 19,4
    Σταματάκη Ευγενία του Χαρίδημου 19,4
    Αρχοντίδης Θεμιστοκλής του Χαράλαμπου 19,3
    Δρακάκη Κορίνα Κωνσταντίνα του Εμμανουήλ 19,3
    Μαρούση Σοφία του Γρηγόριου 19,3
    Παπαδοσπυριδάκης Γρηγόριος του Ιωάννη 19,3
    Περάκη Λυδία Ελευθερία του Ηλία 19,3
    Στρατήγη Μαρία Ειρήνη του Σπυρίδωνα 19,3
    Γανωτάκη Λήδα Χρυσή του Δημήτριου 19,2
    Νικολουδάκης Θεμιστοκλής του Ιωάννη 19,2
    Παπαδάκη Χριστίνα του Μίνωα 19,2
    Τέλλιου Παντάνασσα του Αθανάσιου 19,2
    Βενέρης Γεώργιος του Εμμανουήλ 19,1
    Καβάσαλης Φοίβος Ιάσων του Πέτρου 19,1
    Φλουρή Νίκη του Γεώργιου 19,1
    Γιανναδάκη Γεωργία του Δημήτριου 19,0
    Δασκαλάκη Ειρήνη του Δημήτριου 19,0
    Κριτσωτάκη Ελένη του Εμμανουήλ 19,0
    Σαμωνάκη Μαρία του Ιωάννη 19,0
    Μήτρογλου Μαρία του Εμμανουήλ 18,9
    Πατσάκη Ειρήνη του Γεώργιου 18,9
    Θαλασσινάκης Αλέξανδρος του Εμμανουήλ 18,7
    Πλεξουσάκη Καλλιόπη του Δημήτριου 18,7
    Φωτιάδη Αλίκη του Γεώργιου 18,7
    Φθενός Ελευθέριος του Βασίλειου 18,6
    Βρετουδάκη Δάφνη του Ιωάννη 18,5
    Κριτσωτάκη Αθανασία του Γεώργιου 18,5
    Σταματάκη Μαρία του Μηνά 18,5
    Γκιουλμπαξιώτη Στυλιανή του Μιχαήλ 18,4
    Λουκαδάκη Κωνσταντίνα του Αριστείδη 18,3
    Χαχλιουτάκη Νικολέτα του Βασίλειου 18,3
    Δασκαλάκης Γεώργιος του Νικόλαου 18,1
    Κοσμαδάκη Δήμητρα του Μιχαήλ 18,1
    Πλαΐτη Χρυσοβαλάντη του Εμμανουήλ 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (31)
  • Μιχαλόπουλος Άρης Ιωάννης του Νικόλαου 19,9
    Βλατάκη Ελένη του Γεώργιου 19,6
    Κατεβαίνη Μπίτζου Ειρήνη του Εμμανουήλ 19,4
    Ψυχογυιού Αικατερίνη του Νικόλαου 19,4
    Λαμπρογιαννάκη Ειρήνη του Γεώργιου 19,3
    Ορφανού Έλλη Άννα του Στυλιανού 19,3
    Γεωργακίλας Χρίστος του Αλέξανδρου 19,0
    Γιαννακουδάκη Ειρήνη του Εμμανουήλ 19,0
    Δασκαλάκη Γεωργία του Κωνσταντίνου 19,0
    Μανουσάκη Ευαγγελία του Νικόλαου 19,0
    Καγιαλής Αντώνιος του Κωνσταντίνου 18,9
    Αλεξάκης Εμμανουήλ του Γεώργιου 18,8
    Ελ Χατίμπ Ράμη Αλέξανδρος του Τζαλάλ 18,8
    Παντελάκης Γεώργιος Σταύρος του Εμμανουήλ 18,8
    Κονιδάκης Ιωάννης του Γεώργιου 18,7
    Πάτερου Χριστίνα του Στυλιανού 18,7
    Σαββάκη Σοφία του Ηρακλή 18,7
    Βλάχος Φίλιππος του Κυριάκου 18,6
    Σαμαριτάκη Κωνσταντίνα Ελένη του Γεώργιου 18,6
    Κυριακοπούλου Θεοδώρα του Παναγιώτη 18,5
    Λεονταράκη Καλλιρρόη του Βασίλειου 18,4
    Μαματζάκη Άρτεμις Ελένη του Εμμανουήλ 18,4
    Σφακιανάκη Άννα του Μιχαήλ 18,4
    Τσιντάρης Κωνσταντίνος του Ανδρέα 18,4
    Κικεράκης Αναστάσιος του Αγαμέμνονα 18,3
    Τζαγάκης Εμμανουήλ του Ευάγγελου 18,3
    Παπαδόπουλος Προδρόμος του Ευθύμιου 18,2
    Πετρίδης Παναγιώτης Γεώργιος του Πέτρου 18,2
    Χατζάκης Νικόλαος του Γεώργιου 18,2
    Κελαντωνάκης Γεώργιος του Ζαχαρία 18,1
    Κουτσάκη Ειρήνη του Γεώργιου 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (26)
  • Τσαγκαράκη Σταυρούλα του Ηρακλή 19,9
    Μπροκαλάκη Γούναρη Αικατερίνη του Ιωάννη 19,4
    Παπανικολάου Ερμιόνη του Ευάγγελου 19,4
    Κοκολάκη Νεκταρία του Λεωνίδα 19,3
    Σαβένκο Ιλλία του Ολεξάντρ 19,3
    Αδαμάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ 19,2
    Τζιράκη Βασιλική του Γεώργιου 19,1
    Φαβορίτο Ενρίκο του Λουίτζι 19,1
    Βρετουδάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη 18,9
    Μαράκη Κωνσταντίνα του Γεώργιου 18,9
    Μουδάτσου Ευγενία του Ιωάννη 18,9
    Λαδουκάκη Καλλιόπη του Νεκτάριου 18,8
    Παπανικολάου Κωνσταντίνος του Νικόλαου 18,8
    Πατεράκης Κωνσταντίνος του Νικόλαου 18,7
    Σταυρακάκης Παύλος του Νικόλαου 18,7
    Καλεμάκη Ευαγγελία του Εμμανουήλ 18,5
    Γεωργόπουλος Μιχαήλ του Δημήτριου 18,4
    Ζάρμπα Καλλιόπη του Νικόλαου 18,4
    Ζαχαριουδάκη Γεωργία του Αντώνιου 18,4
    Παπαδοπούλου Παναγιώτα του Χαράλαμπου 18,4
    Στρατήγη Ευαγγελία του Σπυρίδωνα 18,4
    Χατζάκης Ιωάννης του Ζαχαρία 18,3
    Κιαμούρης Κωνσταντίνος του Ηλία 18,2
    Κοκκινάκη Μυρσίνη του Ιωάννη 18,2
    Μιχαήλ Γεώργιος του Μιχαλάκη 18,2
    Φροσυνάκη Αντωνία του Παντελή 18,1

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για όλα τα εξεταζόμενα ενδοσχολικά μαθήματα
  • Ευρωπαϊκός Ενδοσχολικός Λογοτεχνικός Διαγωνισμός στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ «EL ESPAÑOL, PASAPORTE ENTRE CULTURAS»
  • Λάβε μέρος!
  • Βουλή των Εφήβων
  • Λάβε μέρος!
  • Έλεγχοι Επίδοσης 1ου Τετραμήνου
  • Θα δοθούν την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου.
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα
  • Ισχύει από 01/02/2016
    Δεν περιλαμβάνονται προσωρινές μεταβολές λόγω απουσιών διδασκόντων
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2019 στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • Η πρόσκληση. Προσοχή! Δεδομένης της δυνατότητας υποβολής στο πλησιέστερο ΚΕΠ του OTA διαμονής, δεν θα δικαιολογηθεί απουσία μαθητή για το λόγο αυτό.
  • Ώρες μαθημάτων και διαλειμμάτων
  • α/α Έναρξη Λήξη Περιγραφή Διάρκεια
    0 08:10 08:15 Πρωινή συγκέντρωση 05’
    1 08:15 09:00 1η ώρα 45’
    09:00 09:05 1ο διάλειμμα 05’
    2 09:05 09:50 2η ώρα 45’
    09:50 10:00 2ο διάλειμμα 10’
    3 10:00 10:45 3η ώρα 45’
    10:45 10:55 3ο διάλειμμα 10’
    4 10:55 11:40 4η ώρα 45’
    11:40 11:50 4ο διάλειμμα 10’
    5 11:50 12:35 5η ώρα 45’
    12:35 12:40 5ο διάλειμμα 05’
    6 12:40 13:25 6η ώρα 45’
    13:25 13:30 6ο διάλειμμα 05’
    7 13:30 14:10 7η ώρα 40’

  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Γεώργιος Βενέρης Γ3 Πρόεδρος
    Αλέξανδρος Θαλασσινάκης Γ3 Αντιπρόεδρος
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Β3 Γραμματέας
    Στυλιανός Βαρβεράκης Β1 Μέλος
    Μαρία Βενέρη Γ3 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Β1 Μέλος
    Κωνσταντίνος Γιαννακάκης Β1 Μέλος
    Γεώργιος Κελαντωνάκης Β2 Μέλος
    Ελένη Λήδα Λεβέντη Γ1 Μέλος
    Καλλιρρόη Λεονταράκη Β2 Μέλος
    Αριστείδης Παττακός Γ3 Μέλος
    Παντάνασσα Τέλλιου Γ2 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Β3 Μέλος
    Αλέξιος Τουπής Γ2 Μέλος
    Ελευθέριος Φθενός Γ3 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Α2 Αικατερίνη Κουμάκη
    Α3 Άννα Διπλάρη
    Β1 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Β2 Βαρβάρα Ρούσσου
    Β3 Γεώργιος Χατζησάββας
    Γ1 Ειρήνη Κασσωτάκη
    Γ2 Ανδρέας Βαρβεράκης
    Γ3 Γεώργιος Σαμουράκης

  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Ιωάννης Χατζάκης
    Γραμματέας Ευαγγελία Καλεμάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνος Παπανικολάου
    Μέλος Ευαγγελία Στρατήγη
    Μέλος Αλέξανδρος Τζαγκαράκης
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Αικατερίνη Μπροκαλάκη Γούναρη
    Γραμματέας Χαρίκλεια Αποστολάκη
    Ταμίας Σοφία Ηλιοπούλου
    Μέλος Αλεξάνδρα Γκουαρντιάν
    Μέλος Γεωργία Ζαχαριουδάκη
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Ανδρέας Τράπαλης
    Γραμματέας Παύλος Σταυρακάκης
    Ταμίας Ερμιόνη Παπανικολάου
    Μέλος Κωνσταντίνος Πανταγάκης
    Μέλος Βασίλειος Σαμνιώτης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Χρίστος Γεωργακίλας
    Γραμματέας Ελένη Βλατάκη
    Ταμίας Μαρία Χαρωνιτάκη
    Μέλος Στυλιανός Βαρβεράκης
    Μέλος Κωνσταντίνα Περάκη
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Καλλιρρόη Λεονταράκη
    Γραμματέας Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου
    Ταμίας Αναστάσιος Κικεράκης
    Μέλος Γεώργιος Κελαντωνάκης
    Μέλος Ευαγγελία Μανουσάκη
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Άλντο Τζάκο
    Γραμματέας Άννα Σφακιανάκη
    Ταμίας Προδρόμος Παπαδόπουλος
    Μέλος Κωνσταντίνος Τσιντάρης
    Μέλος Θεονύμφη Χριστάκη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Γεώργιος Δασκαλάκης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Μέλος Εμμανουήλ Βελεγράκης
    Μέλος Γεωργία Κυπριωτάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Παντάνασσα Τέλλιου
    Γραμματέας Γεώργιος Μαργαρίτης
    Ταμίας Ορέστης Ραπτόπουλος
    Μέλος Αλέξιος Τουπής
    Μέλος Ελευθέριος Φθενός
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη
    Γραμματέας Νικόλαος Σαλούστρος
    Ταμίας Αριστείδης Παττακός
    Μέλος Γεώργιος Βενέρης
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • H υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ της ΠΔΕ Κρήτης
  • Αϊδίνιο Τουρκίας και Ada Σερβίας
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά

Σχολικό Έτος 2014-15

  • Αριστούχοι Γ΄ Τάξης (23)
  • Παρασκευή Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη τ. Ιωάννη Θεόδωρου 19,9
    Ευγενία Λυμπεράτου τ. Ανδρέα 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη τ. Ιωάννη 19,4
    Ιωάννης Γεωργακίλας τ. Αλέξανδρου 19,3
    Αμαλία Μαθιουδάκη τ. Ανδρέα 19,3
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη τ. Εμμανουήλ 19,1
    Κωνσταντίνος Φραγκιουδάκης τ. Αντωνίου 19,1
    Βασιλεία Χουρδάκη τ. Εμμανουήλ 19,1
    Βασίλειος Γεωργόπουλος τ. Δημητρίου 19,0
    Ελισάβετ Έλσα Περάκη τ. Ηλία 18,9
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος τ. Παναγιώτη 18,9
    Ιωάννα Μιχαήλ τ. Μιχαλάκη 18,8
    Στέφανος Σταματάκης τ. Αντωνίου 18,7
    Αρετή Κοκκινομαγουλά τ. Γεωργίου 18,5
    Μαρία Φραγκιαδάκη τ. Ιωάννη 18,5
    Ειρήνη Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη τ. Εμμανουήλ 18,4
    Σάρα Σκανδαλάκη τ. Mιχαήλ 18,4
    Σοφία Βελεντάκη τ. Δημητρίου 18,2
    Κατερίνα Ντίνα Μιχαηλίδη τ. Δημητρίου 18,2
    Μυρσίνη Σιφουνάκη τ. Νικολάου 18,2
    Ευδοξία Μαρία Σπανού τ. Αναστασίου 18,2
    Ελένη Πιτσιδιανάκη τ. Γεωργίου 18,1
    Γεώργιος Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης τ. Μάριου 18,1
  • Αριστούχοι Β΄ Τάξης (40)
  • Ευτυχία Καλογιαννάκη τ. Ζαχαρία 19,9
    Γεώργιος Μαργαρίτης τ. Αντωνίου 19,9
    Λυδία Μαυράκη τ. Ηρακλή 19,9
    Ιωάννα Ευδοκία Δελιδάκη τ. Χρήστου 19,8
    Μαρία Σαμαριτάκη τ. Γεωργίου 19,8
    Κωνσταντίνα Ψυχογυιού τ. Νικολάου 19,8
    Λήδα Χρυσή Γανωτάκη τ. Δημητρίου 19,7
    Γεωργία Κυπριωτάκη τ. Ανδρέα 19,7
    Χρυσή Μανδόλα τ. Παναγιώτη 19,7
    Ευαγγελία Βερβελάκη τ. Εμμανουήλ 19,6
    Κορίνα Κωνσταντίνα Δρακάκη τ. Εμμανουήλ 19,6
    Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη τ. Δημητρίου 19,6
    Μαρία Σαμωνάκη τ. Ιωάννη 19,6
    Ειρήνη Δασκαλάκη τ. Δημητρίου 19,4
    Ελένη Λήδα Λεβέντη τ. Ιωάννη 19,4
    Τομά Εμμανουέλ Αντρέ Λοππινέ τ. Μπενουά Μπερνάρ Πωλ 19,4
    Αριστείδης Παττακός τ. Αιμίλιου 19,4
    Στυλιανή Γκιουλμπαξιώτη τ. Μιχαήλ 19,3
    Ελένη Διακαινισάκη τ. Κωνσταντίνου 19,3
    Δάφνη Βρετουδάκη τ. Ιωάννη 19,1
    Ευγενία Σταματάκη τ. Χαρίδημου 19,1
    Γρηγόριος Παπαδοσπυριδάκης τ. Ιωάννη 19,0
    Ειρήνη Πατσάκη τ. Γεωργίου 18,9
    Παντάνασσα Τέλλιου τ. Αθανάσιου 18,9
    Θεμιστοκλής Αρχοντίδης τ. Χαράλαμπου 18,8
    Γεωργία Γιανναδάκη τ. Δημητρίου 18,8
    Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης τ. Πέτρου 18,7
    Ραφαέλα Παπαδάκη τ. Στυλιανού 18,7
    Μαρία Ειρήνη Στρατήγη τ. Σπυρίδωνα 18,7
    Μαρία Βενέρη τ. Εμμανουήλ 18,5
    Αθανασία Κριτσωτάκη τ. Γεωργίου 18,5
    Χριστίνα Παπαδάκη τ. Μίνωα 18,5
    Θεμιστοκλής Νικολουδάκης τ. Ιωάννη 18,3
    Νίκη Φλουρή τ. Γεωργίου 18,3
    Αλίκη Φωτιάδη τ. Γεωργίου 18,3
    Κωνσταντίνα Λουκαδάκη τ. Αριστείδη 18,2
    Σοφία Μαρούση τ. Γρηγορίου 18,1
    Λυδία Ελευθερία Περάκη τ. Ηλία 18,1
    Καλλιόπη Πλεξουσάκη τ. Δημητρίου 18,1
    Νικολέτα Χαχλιουτάκη τ. Βασιλείου 18,1
  • Αριστούχοι Α΄ Τάξης (39)
  • Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου τ. Εμμανουήλ 19,9
    Άρης Ιωάννης Μιχαλόπουλος τ. Νικολάου 19,9
    Ελένη Βλατάκη τ. Γεωργίου 19,8
    Αικατερίνη Ψυχογυιού τ. Νικολάου 19,7
    Γεωργία Δασκαλάκη τ. Κωνσταντίνου 19,5
    Ράμη Αλέξανδρος Ελ Χατίμπ τ. Τζαλάλ 19,5
    Αντώνιος Καγιαλής τ. Κωνσταντίνου 19,4
    Ειρήνη Λαμπρογιαννάκη τ. Γεωργίου 19,4
    Ευαγγελία Μανουσάκη τ. Νικολάου 19,4
    Έλλη Άννα Ορφανού τ. Στυλιανού 19,4
    Ειρήνη Γιαννακουδάκη τ. Εμμανουήλ 19,3
    Αναστάσιος Κικεράκης τ. Αγαμέμνονα 19,0
    Εμμανουήλ Αλεξάκης τ. Γεωργίου 18,9
    Καλλιρρόη Λεονταράκη τ. Βασιλείου 18,9
    Χριστίνα Πάτερου τ. Στυλιανού 18,9
    Σοφία Σαββάκη τ. Ηρακλή 18,9
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη τ. Γεωργίου 18,9
    Γεώργιος Χρηστάκης τ. Ιωσήφ 18,9
    Θεοδώρα Κυριακοπούλου τ. Παναγιώτη 18,8
    Άννα Σφακιανάκη τ. Μιχαήλ 18,8
    Γεώργιος Κελαντωνάκης τ. Ζαχαρία 18,7
    Παναγιώτης Γεώργιος Πετρίδης τ. Πέτρου 18,7
    Νικόλαος Χατζάκης τ. Γεωργίου 18,6
    Φίλιππος Βλάχος τ. Κυριάκου 18,5
    Ιωάννης Κονιδάκης τ. Γεωργίου 18,5
    Ειρήνη Κουτσάκη τ. Γεωργίου 18,5
    Μαργαρίτα Πτερούδη τ. Ευαγγέλου 18,5
    Αφροδίτη Παπαδάκη τ. Δημητρίου 18,4
    Ιωάννης Χρηστάκης τ. Εμμανουήλ 18,4
    Μαρίνα Αλεξάκη τ. Ματθαίου 18,3
    Γεώργιος Σταύρος Παντελάκης τ. Εμμανουήλ 18,3
    Επαμεινώνδας Σμαραγδής τ. Νικηφόρου 18,3
    Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας τ. Ιωάννη 18,3
    Κωνσταντίνος Τσιντάρης τ. Ανδρέα 18,2
    Χρίστος Γεωργακίλας τ. Αλέξανδρου 18,1
    Άρτεμις Ελένη Μαματζάκη τ. Εμμανουήλ 18,1
    Προδρόμος Παπαδόπουλος τ. Ευθύμιου 18,1
    Ελπινίκη Πρινιανάκη τ. Εμμανουήλ 18,1
    Θεονύμφη Χριστάκη τ. Νικολάου 18,1

  • Δήλωση Προτίμησης Ομάδας Μαθημάτων Προσανατολισμού και Μαθήματος Επιλογής
  • Τετάρτη 3/6, 10:30: Ενημέρωση Β΄ Τάξης στο Αμφιθέατρο - Δηλώσεις
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα (ανανεωμένο στις 5/5)
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για τα εξεταζόμενα ενδοσχολικά μαθήματα (το αρχείο θα ολοκληρωθεί στις 8/5)
  • Διαβάστε το περιοδικό που συνεκδίδουν μέσω της πλατφόρμας του eTwinning μαθητές από 6 Ευρωπαϊκά Σχολεία:
  • - Kantonsschule Ausserschwyz, Nuolen Campus, Nuolen SZ (Ελβετία)
    - Πρότυπο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου
    - Koninklijk Atheneum 1 Centrum Oostende, Oostende (Βέλγιο)
    - I.C. San Martino di Lupari, San Martino di Lupari (Ιταλία)
    - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiel lońc z ykaSieradz (Πολωνία)
    - IES Francisco Salzillo, Alcantarilla, Murcia (Ισπανία)

    Για το σχολείο μας συνεργάζονται οι εκπαιδευτικοί: Χάρης Δημητρακόπουλος, Ειρήνη Κασσωτάκη, Μαρία Πιτσάκη και Βαρβάρα Ρούσσου.Μ
    Διαβάστε το!
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2018
  • στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για Κατάθεση Δελτίου Απoyραφής (ΔΑ)
  • Αξιότιμε κ. Υπουργέ…
  • Ανοιχτή Επιστολή των μαθητών του σχολείου προς τον Υπουργό Παιδείας
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα
  • Τελευταία ανανέωση: 27/01/2015
  • Κανονισμός Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Υπουργική Απόφαση Γ2/4094/23-09-1986 - ΦΕΚ 319Β/1986
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Αντώνιος Δαμιανάκης Γ1 Πρόεδρος
    Στυλιανός Σαμαριτάκης Γ1 Αντιπρόεδρος
    Ευδοξία Μαρία Σπανού Γ3 Γραμματέας
    Στυλιανός Βαρβεράκης Α1 Μέλος
    Μαρία Βενέρη Β3 Μέλος
    Γεώργιος Βενέρης Β3 Μέλος
    Χρίστος Γεωργακίλας Α1 Μέλος
    Ιορδάνα Ζηρδέλη Γ2 Μέλος
    Ελένη Λήδα Λεβέντη Β1 Μέλος
    Θεοχάρης Μαυράκης Γ3 Μέλος
    Αριστείδης Παττακός Β3 Μέλος
    Κωνσταντίνα Ελένη Σαμαριτάκη Α3 Μέλος
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος Γ3 Μέλος
    Άλντο Τζάκο Α3 Μέλος
    Αλέξιος Τουπής Β2 Μέλος
  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου - Αποτελέσματα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Μαθητικά Συμβούλια Τμημάτων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Στυλιανός Βαρβεράκης
    Γραμματέας Σωσάννα Γκαγκαουδάκη
    Ταμίας Μαρία Χαρωνιτάκη
    Μέλος Ελένη Βλατάκη
    Μέλος Χρίστος Γεωργακίλας
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Ευαγγελία Μανουσάκη
    Γραμματέας Ειρήνη Κατεβαίνη Μπίτζου
    Ταμίας Γεώργιος Κελαντωνάκης
    Μέλος Αναστάσιος Κικεράκης
    Μέλος Αντώνιος Καγιαλής
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Γεώργιος Χρηστάκης
    Γραμματέας Αριστοτέλης Αναστάσιος Χάσουλας
    Ταμίας Χριστίνα Πάτερου
    Μέλος Άλντο Τζάκο
    Μέλος Νικόλαος Χατζάκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Ειρήνη Δασκαλάκη
    Μέλος Γεωργία Κυπριωτάκη
    Μέλος Γεώργιος Δασκαλάκης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Ελευθέριος Φθενός
    Γραμματέας Ορέστης Ραπτόπουλος
    Ταμίας Παντάνασσα Τέλλιου
    Μέλος Γεώργιος Μαργαρίτης
    Μέλος Αλέξιος Τουπής
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Κωνσταντίνα Ψυχογυιού
    Γραμματέας Ευαγγελία Βερβελάκη
    Ταμίας Ελευθερία Στρατηδάκη Κελεφιώτη
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
    Μέλος Μαρία Σαμαριτάκη
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Μιχαέλα Αθηνά Κάββαλου
    Γραμματέας Αριστείδης Χρήστος Ζιάγκας
    Ταμίας Στυλιανός Σαμαριτάκης
    Μέλος Άρτεμις Βαλτζάκη
    Μέλος Ζαχαρίας Ρακιντζάκης
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Αρετή Κοκκινομαγουλά
    Γραμματέας Ειρήνη Καραγιωργάκη
    Ταμίας Ανδριανή Λυγεράκη
    Μέλος Αλέξανδρος Πολυχρόνης Μακράκης
    Μέλος Νικόλαος Λιοδάκης
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Ευδοξία Μαρία Σπανού
    Νικόλαος Ιωάννης Σίμος
    Γραμματέας Στέφανος Σταματάκης
    Γαρουφαλλιά Μαυράκη
    Ταμίας Ελισάβετ Έλσα Περάκη
    Μέλος Γεώργιος Παναγιωτάκης
    Θεοχάρης Μαυράκης
    Μέλος Νικόλαος Ιωάννης Σίμος
    Εμμανουήλ Παπαδάκης
  • Ειδική διαδρομή αστικού λεωφορείου για τα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία

  •   Προβολή του χάρτη σε πλήρες παράθυρο με κλικ στο εικονίδιο [   ], πάνω δεξιά
    Αεροδρόμιο (07:15) - Ικάρου - Εθν. Αντιστάσεως - Μπεντεβή - Κνωσού - Αη Γιάννης / "SATO" - Κακριδή - Ερυθραίας - Φωτάκη - Παπαναστασίου - Εθνομαρτύρων - Ακροπόλεως - Πλ. Σινάνη - Ιωνίας - Γ. Παπανδρέου - Α. Παπανδρέου - Ιερολοχιτών - Παναγίτσα (περί τις 07:35) - Ατλαντίδος - Α. Παπανδρέου - Στρυμώνος - Παύλου Μελά / Δειλινά - 62 Μαρτύρων - Γιόφυρος - ΤΕΙ - Πρότυπα Πειραματικά
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Υπεύθυνοι τμημάτων (και απουσιών)
  • Α1 Ειρήνη Περυσινάκη
    Α2 Νικόλαος Ψαρομήλιγκος
    Α3 Εμμανουήλ Κουρούμαλης
    Β1 Αλέξανδρος Συγκελάκης
    Β2 Γεώργιος Σαμουράκης
    Β3 Παναγιώτης Αμβροσιάδης
    Γ1 Νικόλαος Τζωρμπατζάκης
    Γ2 Χαράλαμπος Δημητρακόπουλος
    Γ3 Μαρία Πιτσάκη

Σχολικό Έτος 2013-14

  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (17)
  • Μαρία Δρακάκη 19,8
    Χρυσάνθη Μαρία Δουλγεράκη 19,7
    Παρασκευή Πέιου 19,7
    Νικολέτα Τζιρίτα-Ζαχαράτου 19,6
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,5
    Μαρία Πιτσούλη 19,3
    Κλάρκ Αβράμι 19,1
    Αναστασία Καφαντάρη 19
    Μαρία Ελένη Ψυχογυιού 19
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,9
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,8
    Κωνσταντίνα Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Ιωάννα Καρτσωνάκη 18,7
    Ιωάννης Βρουβάκης 18,4
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,4
    Νικολέττα Καστρινάκη 18,1
    Αγγελική Κοκκόση 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (20)
  • Ευγενία Λυμπεράτου 19,9
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη 19,6
    Ελισάβετ - Έλσα Περάκη 19,5
    Αμαλία Μαθιουδάκη 19,3
    Κατερίνα - Ντίνα Μιχαηλίδη 19,2
    Ειρήνη Δολαψάκη 18,9
    Ιωάννα Μιχαήλ 18,9
    Αρετή Κοκκινομαγουλά 18,8
    Κωνσταντίνος Φραγκιουδάκης 18,8
    Γεώργιος-Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης 18,8
    Βασίλειος Γεωργόπουλος 18,7
    Νικόλαος-Ιωάννης Σίμος 18,6
    Ειρήνη - Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη 18,3
    Στέφανος Σταματάκης 18,3
    Παρασκευή - Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη 18,2
    Ευδοξία - Μαρία Σπανού 18,2
    Στεφανία Γανωτάκη 18,1
    Ιωάννης Γεωργακίλας 18,1
    Μαρία Δολαψάκη 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (42)
  • Λυδία Μαυράκη 20
    Ευτυχία Καλογιαννάκη 19,9
    Κωνσταντίνα Ψυχογυιού 19,9
    Λήδα Χρυσή Γανωτάκη 19,8
    Ευαγγελία Βερβελάκη 19,7
    Μαρία Σαμαριτάκη 19,7
    Γεώργιος Μαργαρίτης 19,6
    Μαρία Σαμωνάκη 19,6
    Ειρήνη Δασκαλάκη 19,5
    Ελένη Διακαινισάκη 19,5
    Κορίνα-Κωνσταντίνα Δρακάκη 19,5
    Ελευθερία Κελεφιώτη Στρατηδάκη 19,5
    Γρηγόριος Παπαδοσπυριδάκης 19,5
    Τομά Εμμανουέλ Αντρέ Λοππινέ 19,4
    Ιωάννα Ευδοκία Δελιδάκη 19,3
    Χρυσή Μανδόλα 19,3
    Ελένη Λήδα Λεβέντη 19,2
    Μαρία Ειρήνη Στρατήγη 19,2
    Παντάνασσα Τέλλιου 19,2
    Γεωργία Κυπριωτάκη 19,1
    Στυλιανή Γκιουλμπαξιώτη 19
    Αριστείδης Παττακός 19
    Ευγενία Σταματάκη 18,9
    Ελευθέριος Φθενός 18,9
    Ζαχαρίας Αναστασάκης 18,8
    Θεμιστοκλής Αρχοντίδης 18,8
    Μαρία Βενέρη 18,8
    Σοφία Μαρούση 18,8
    Νίκη Φλουρή 18,8
    Θεμιστοκλής Νικολουδάκης 18,7
    Ραφαέλα Παπαδάκη 18,7
    Λυδία Ελευθερία Περάκη 18,7
    Νικολέτα Χαχλιουτάκη 18,7
    Αλίκη Φωτιάδη 18,6
    Κωνσταντίνα Λουκαδάκη 18,5
    Μαρία Μήτρογλου 18,5
    Χριστίνα Παπαδάκη 18,4
    Ειρήνη Πατσάκη 18,4
    Δάφνη Βρετουδάκη 18,2
    Γεώργιος Δρακάκης 18,1
    Αθανασία Κριτσωτάκη 18,1
    Ελένη Κριτσωτάκη 18,1

  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Ενδοσχολικών Εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη για τα μαθήματα στα οποία δεν καθορίζεται κεντρικά από το Υπουργείο
  • Ν.4186/2013, Το «Νέο» Λύκειο: Παρουσίαση
  • Παρουσίαση στο ιστολόγιο ΠΕΙΡΑγΜΑΤΑ
  • Εξεταστέα Ύλη Μαθηματικών Α΄ Λυκείου σχολ. έτους 2013-14
  • Από τον μαθηματικό Αλέξανδρο Συγκελάκη
  • Εξεταστέα Ύλη Α΄ Λυκείου σχολ. έτους 2013-14
  • Υπουργική Απόφαση με Αριθ. Πρωτ. 20895/Γ2/13-2-2014
  • Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατευσίμων Κλάσης 2017
  • στις Στρατολογικές Υπηρεσίες για κατάθεση Δελτίου Απογραφής
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Πέιου Παρασκευή (Γ2), Πρόεδρος
    Δαμιανάκης Αντώνιος (Β1), Αντιπρόεδρος
    Ψυχογυιού Μαρία - Ελένη (Γ3), Γραμματέας
    Καβάσαλης Φοίβος Ιάσων (Α1), Μέλος
    Κοκκινομαγουλά Αρετή (Β2), Μέλος
    Λεβέντη Ελένη Λήδα (Α1), Μέλος
    Λιόντος Δημήτριος (Γ2), Μέλος
    Μανιά Βασιλική (Γ2), Μέλος
    Μαυράκης Θεοχάρης (Β3), Μέλος
    Πέιου Αθανασία (Γ2), Μέλος
    Σαββάκη Γεωργία (Γ3), Μέλος
    Σαββάκης Ελευθέριος (Β1), Μέλος
    Σαμαριτάκης Στυλιανός (Β1), Μέλος
    Σταματάκη Μαρία (Α2), Μέλος
    Τσακαλάκης Πρόδρομος (Β3), Μέλος

  • Συγκρότηση 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου σε σώμα
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • Εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου
  • Διαβάστε το άρθρο στα Πειράγματα
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
    Διαβάστε εδώ αναλυτικότερα
  • Παρασκευή 27/9, 12:00: Ημερίδα για την Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο
  • Πρόσκληση σε μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς
  • Μαθητικά Συμβούλια Τάξεων
  • Τμήμα Α1  
    Πρόεδρος Φοίβος Ιάσων Καβάσαλης
    Γραμματέας Ελένη Λήδα Λεβέντη
    Ταμίας Γεωργία Κυπριωτάκη
    Μέλος Εμμανουήλ Βελεγράκης
    Μέλος Ειρήνη Δασκαλάκη
    Τμήμα Α2  
    Πρόεδρος Ελευθέριος Φθενός
    Γραμματέας Μαρία Σταματάκη
    Ταμίας Κωνσταντίνα Λουκαδάκη
    Μέλος Γεώργιος Μαργαρίτης
    Μέλος Παντάνασσα Τέλλιου
    Τμήμα Α3  
    Πρόεδρος Μαρία Σαμαριτάκη
    Γραμματέας Μαρία Βενέρη
    Ταμίας Γεώργιος Βενέρης
    Μέλος Ζαχαρίας Αναστασάκης
    Μέλος Αλέξανδρος Θαλασσινάκης
    Τμήμα Β1  
    Πρόεδρος Ελευθερία Βαμβακά
    Γραμματέας Μιχαέλα - Αθηνά Κάββαλου
    Ταμίας Στυλιανός Σαμαριτάκης
    Μέλος Ιωάννης Γεωργακίλας
    Μέλος Αντώνιος Δαμιανάκης
    Τμήμα Β2  
    Πρόεδρος Αλέξανδρος - Πολυχρόνης Μακράκης
    Γραμματέας Αμαλία Μαθιουδάκη
    Ταμίας Αρετή Κοκκινομαγουλά
    Μέλος Παρασκευή - Κωνσταντίνα Κουτσαΐδη
    Μέλος Ιωάννης Μαζοκοπάκης
    Τμήμα Β3  
    Πρόεδρος Νικόλαος - Ιωάννης Σίμος
    Γραμματέας Ευδοξία - Μαρία Σπανού
    Ταμίας Ιωάννης Χρυσοσπάθης
    Μέλος Ελισάβετ - Έλσα Περάκη
    Μέλος Γεώργιος - Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης
    Τμήμα Γ1  
    Πρόεδρος Ιωάννης Βρουβάκης
    Γραμματέας Στυλιανός Ζαχαριουδάκης
    Ταμίας Γεώργιος Αθανασόπουλος
    Μέλος Δημήτριος Γιαννόπουλος
    Μέλος Ιωάννα Καρτσωνάκη
    Τμήμα Γ2  
    Πρόεδρος Βασιλική Μανιά
    Γραμματέας Αθανασία Πέιου
    Ταμίας Παρασκευή Πέιου
    Μέλος Νικόλαος Κατσούλης
    Μέλος Ειρήνη Περβολαράκη
    Τμήμα Γ3  
    Πρόεδρος Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού
    Γραμματέας Δανάη Ροβιθάκη
    Ταμίας Γεωργία Σαββάκη
    Μέλος Δημήτριος Στραπάτσας
    Μέλος Ανδρέας Φαλατάκης

Σχολικό Έτος 2012-13

  • Γιορτή Αποφοίτησης
  • Πρόσκληση
  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (29)
  • Ελένη Μπατσίδη 19,8
    Θεόδωρος Κρασανάκης 19,7
    Ελίζ Μαρί Νικολέτ Λοππινέ 19,7
    Ραφαέλα Καπετανάκη 19,6
    Μιχαήλ Βάκης 19,4
    Μαρία Τσιχλή 19,4
    Απόστολος - Παναγιώτης Σπανός 19,3
    Καλλιόπη Τσατσάκη 19,3
    Αργυρώ Δασκαλάκη 19,2
    Αγγελική Κυπραίου 19,1
    Εμμανουήλ Σηφάκης 19,1
    Απόστολος Σταματάκης 19,1
    Αλεξάνδρα Ταμιωλάκη 19,1
    Ερωφίλη Βαλτζάκη 18,9
    Νικόλαος Βαρδουλάκης 18,9
    Δημήτριος Δαμιανάκης 18,7
    Διονύσιος-Αλέξανδρος Παπαματθαιάκης 18,7
    Ιφιγένεια Αναΐς Τσιρώνη Τζίνιους 18,7
    Ελευθερία Χαραλαμπάκη 18,7
    Ευαγγελία Καρδαμάκη 18,6
    Φραντζέσκα Ζαχαριάκη 18,4
    Παγώνα Τσαφαντάκη 18,4
    Ιωάννης Κυπριωτάκης 18,3
    Μαρία Γκερούση 18,2
    Αικατερίνη Καραγιωργάκη 18,2
    Αικατερίνη Πολίτη 18,2
    Εμμανουέλα Χατζάκη 18,2
    Ελένη Αρβανιτάκη 18,1
    Βλάσιος Σπανάκης 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (15)
  • Μαρία Δρακάκη 19,9
    Κλάρκ Αβράμι 19,8
    Χρυσάνθη - Μαρία Δουλγεράκη 19,6
    Νικολέτα Τζιρίτα - Ζαχαράτου 19,6
    Παρασκευή Πέιου 19,5
    Αναστασία Καφαντάρη 19,4
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,3
    Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού 19
    Μαρία Πιτσούλη 18,9
    Ιωάννα Καρτσωνάκη 18,8
    Κωνσταντίνα - Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,5
    Νικόλαος Βλαχάκης 18,4
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,2
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (20)
  • Ευγενία Λυμπεράτου 19,8
    Ανδριανή Λυγεράκη 19,7
    Καλλιόπη Γιαννακουδάκη 19,5
    Ελισάβετ - Έλσα Περάκη 19,5
    Παναγιώτα Κιτσοπούλου 19,1
    Κατερίνα - Ντίνα Μιχαηλίδη 19,1
    Βασίλειος Γεωργόπουλος 18,9
    Βασιλεία Χουρδάκη 18,8
    Ειρήνη Δολαψάκη 18,6
    Αμαλία Μαθιουδάκη 18,6
    Νικόλαος-Ιωάννης Σίμος 18,6
    Ιωάννης Γεωργακίλας 18,5
    Αρετή Κοκκινομαγουλά 18,3
    Ειρήνη - Χρυσοβαλάντου Μαματζάκη 18,3
    Αντώνιος Δαμιανάκης 18,2
    Ζαχαρίας Ρακιντζάκης 18,1
    Στεφανία Γανωτάκη 18,1
    Ιωάννα Μιχαήλ 18,1
    Ευδοξία - Μαρία Σπανού 18,1
    Γεώργιος-Αλέξανδρος Χριστοδουλάκης 18,1

  • Η εξέταση της Νεοελληνικής Γλώσσας Α΄ Τάξης μεταφέρθηκε την Πέμπτη 13/6
  • Η ώρα παραμένει ίδια: 08:10
  • Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Πρόγραμμα
  • Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων ενδοσχολικών εξετάσεων
  • Εξεταστέα Ύλη (λείπει το Ελεύθερο Σχέδιο και η Ιστορία της Τέχνης)
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 2ου Τετραμήνου
  • Προβολή σε πλήρες νέο παράθυρο
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου
  • Προβολή σε πλήρες νέο παράθυρο
  • H Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου έχει ενεργοποιηθεί για όλους τους μαθητές
  • Όροι Χρήσης
    Οδηγίες Καλής Χρήσης Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου και Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο
    Αίτηση (από γονείς) Γνωστοποίησης στοιχείων μαθητικού λογαριασμού Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Δαμιανάκης Δημήτριος (Γ3), Πρόεδρος
    Ζερβός Κωνσταντίνος (Γ3), Αντιπρόεδρος
    Ζερβός Γεώργιος (Γ3), Γραμματέας
    Λουλουδάκης Αλέξανδρος (Γ3), Μέλος
    Σκάνδαλος Γεώργιος (Β3), Μέλος
    Γιαννόπουλος Θεόδωρος (Γ1), Μέλος
    Μαυράκης Θεοχάρης (Α3), Μέλος
    Ζηρδέλη Ιορδάνα (Α2), Μέλος
    Καρουζάκης Νικόλαος (Β1), Μέλος
    Πέιου Παρασκευή (Β2), Μέλος
    Ρακιντζάκης Εμμανουήλ (Γ3), Μέλος
    Πέιου Αθανασία (Β2), Μέλος
    Καρτσωνάκη Ιωάννα (Β1), Μέλος
    Ζηρδέλης Γεώργιος (Β1), Μέλος
    Δαμιανάκης Αντώνιος (Α1), Μέλος

  • Εκλογές Μαθητικών Κοινοτήτων
  • Δείτε εδώ όλα τα τελικά αποτελέσματα

Σχολικό Έτος 2011-12

  • 2ο Θερινό Σχολείο «Η Συμβολή της Φυσικής στην Τεχνολογία» της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών στο Πάνορμο Ρεθύμνου, 29/8-2/12
  • Τα θερινό σχολείο απευθύνεται σε μαθητές, απόφοιτους της Α’ & Β’ Tάξης Λυκείου καθώς και της Β’ & Γ’ Τάξης Γυμνασίου, από όλη την Ελλάδα και θα πραγματοποιηθεί με τη συμμετοχή πανεπιστημιακών δασκάλων.
    Δηλώσεις Συμμετοχής έως την Παρασκευή 10 Αυγούστου 2012, σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ.
    Πληροφορίες - εγγραφές: ΠΡΩΙ και ΑΠΟΓΕΥΜΑ στο Κινητό: 6937-528749, κα Πολύμνια Λαδιανού (email: pladianou@gmail.com) και επίσης στη Γραμματεία της ΕΕΦ: κα Γεώργα Αναστασία, από 15:00 έως 19:00, Τηλ.: 210-3635701

  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου (25)
  • Αλέξιος Χαρίλαος Καραντάνας 19,8
    Αλέξανδρος Παναγιώτης Ιωάννης Μιχαλόπουλος 19,7
    Ασπασία Σκαλίδη 19,7
    Ναταλία Στεφάνου 19,7
    Χαρίλαος Στρατήγης 19,7
    Σοφία Αρχοντίδη 19,6
    Μυρτώ Κονιδάκη 19,5
    Σταύρος Βλατάκης 19,4
    Μελίνα Φιδέλης Τζούρου 19,3
    Ιάσων Μουρέλλος 19,2
    Ευαγγελία Σφακιανάκη 19,2
    Πηνελόπη - Μαρία Μπρίφα 19,0
    Γεώργιος Τσιχλής 19,0
    Παναγιώτης Κελεφιώτης Στρατηδάκης 18,9
    Γεωργία Βάκη 18,8
    Δημήτριος Κουτσαΐδης 18,6
    Ευαγγέλια Γλυκοκόκαλου 18,4
    Φωτεινή Χατζάκη 18,4
    Μαρία Ειρήνη Δασκαλάκη 18,3
    Γεωργία Τυλάκη 18,3
    Μαρία Ζαχαριάκη 18,2
    Νάντια Μπουφαχρεντίν 18,1
    Νικόλαος Σκανδαλάκης 18,1
    Εμμανουέλα Πατσάκη 18,1
    Ρέα Σφακιανάκη 18,1

  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου (18)
  • Ελίζ - Μαρί -Νικολέτ Λοππινέ 19,8
    Μιχαήλ Βάκης 19,6
    Θεόδωρος Κρασανάκης 19,5
    Ελένη Μπατσίδη 19,5
    Δημήτριος Δαμιανάκης 19,4
    Ερωφίλη Βαλτζάκη 19,2
    Ευαγγελία Καρδαμάκη 19,2
    Ελευθερία Χαραλαμπάκη 19,1
    Αλεξάνδρα Ταμιωλάκη 19,0
    Ραφαέλα Καπετανάκη 18,9
    Μαρία Τσιχλή 18,8
    Απόστολος - Παναγιώτης Σπανός 18,5
    Μαρία Γκερούση 18,4
    Αγγελική Κυπραίου 18,4
    Απόστολος Σταματάκης 18,4
    Καλλιόπη Τσατσάκη 18,4
    Ιωάννης Κυπριωτάκης 18,3
    Εμμανουήλ Σηφάκης 18,1

  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου (18)
  • Κλάρκ Αβράμι 19,8
    Μαρία Δρακάκη 19,8
    Αναστασία Καφαντάρη 19,7
    Χρυσάνθη - Μαρία Δουλγεράκη 19,6
    Μαριάνθη Κλημαθιανάκη 19,6
    Μαγδαληνή Καραταράκη 19,3
    Βαλέντια Φραγκιαδάκη 19,3
    Παρασκευή Πέιου 19,0
    Μαρία - Ελένη Ψυχογυιού 19,0
    Νικόλαος Βλαχάκης 18,7
    Κωνσταντίνα - Στυλιανή Δαμιανάκη 18,7
    Ιωάννα Καρτσ„σωνάκη 18,7
    Αικατερίνη Στεφανάκη 18,6
    Ανδρέας Φαλατάκης 18,6
    Μαρία Ποτίκα 18,3
    Γεώργιος Αθανασόπουλος 18,2
    Μαρία - Χρυσή - Ιζαμπέλλα Μπαλτζάκη 18,2
    Μαρία Πιτσούλη 18,2

  • Ενδοσχολικές Εξετάσεις 2011-12
  • Αναμορφωμένο Πρόγραμμα
  • Ενδοσχολικές Εξετάσεις 2011-12
  • Πρόγραμμα
  • 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο
  • Μανωλάκης Νικόλαος (Γ3), Πρόεδρος
    Σκανδαλάκης Νικόλαος (Γ2), Αντιπρόεδρος
    Μπουφαχρεντίν Νάντια (Γ1), Γραμματέας
    Γιαννόπουλος Θεόδωρος (Β1), μέλος
    Δασκαλάκης Εμμανουήλ (Α1), μέλος
    Ζαχαριάκη Μαρία (Γ3), μέλος
    Ζερβός Γεώργιος (Β3), μέλος
    Ζερβός Κωνσταντίνος (Β3), μέλος
    Καρουζάκης Νικόλαος (Α2), μέλος
    Λουλάκης Παναγιώτης (Α2), μέλος
    Μιχαλόπουλος Αλέξανδρος (Γ1), μέλος
    Μπουφαχρεντίν Σωκράτης (Α3), μέλος
    Σηφάκης Εμμανουήλ (Β3), μέλος
    Στεφανάκη Αικατερίνη (Α4), μέλος
    Χρυσοστομάκης Ιωάννης (Γ1), μέλος

  • Εκλογές 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου
  • Τρέχον Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου

Σχολικό Έτος 2010-11

  • Στατιστικά Βαθμού Πρόσβασης στις Πανελληνίες Εξετάσεις
  • Αναλυτική σύγκριση με το σύνολο των εξεταζομένων σ' όλη την Ελλάδα
  • Στατιστικά Επίδοσης κατά μάθημα στις Πανελληνίες Εξετάσεις
  • Αναλυτική σύγκριση κατά μάθημα με το σύνολο των εξεταζομένων του 90% σ' όλη την Ελλάδα
  • Αριστούχοι Γ΄ Λυκείου 2010-11 (22)
  • Παπαδημητράκης Δημήτριος, Κουτρουμπάκης Φίλιππος, Λυγεράκη Αναστασία, Πετράτου Δάφνη, Σταματάκης Χαράλαμπος, Τζαγκαράκης Δημήτριος, Φραγκιαδάκης Αντώνιος, Αλογδιανάκη Περιστέρα, Ράπτης Τίτος, Χατζάκης Νικόλαος, Σιγανάκης Εμμανουήλ, Φραγκιαδάκη Μαρίνα, Κοντάκης Νικόλαος, Ανικίνι-Πανταλάκη Ηλέκτρα, Κωνσταντάκης Δημήτριος, Λασηθιωτάκης Μηνάς, Συμεωνίδη Μυρτώ, Μαρούση Αναστασία, Τσιντάρη Πελαγία, Αναστασάκη Μαρία, Κατσούλη Μαριάννα, Τακάκης Ζαχαρίας.
  • Αριστούχοι Β΄ Λυκείου 2010-11 (24)
  • Στεφάνου Ναταλία, Κονιδάκη Μυρτώ, Σκαλίδη Ασπασία, Αρχοντίδη Σοφία, Καραντάνας Αλέξιος-Χαρίλαος, Βάκη Γεωργία, Στρατήγης Χαρίλαος, Μιχαλόπουλος Αλέξανδρος-Παναγιώτης-Ιωάννης, Βλατάκης Σταύρος, Κελεφιώτης-Στρατηδάκης Παναγιώτης, Σταυρουλάκη Αθηνά, Φιδέλης Τζούρου Μελίνα, Σκανδαλάκης Νικόλαος, Γλυκοκόκαλου Ευαγγελία, Σφακιανάκη Ευαγγελία, Κουτσαΐδης Δημήτριος, Τσιχλής Γεώργιος, Δασκαλάκη Μαρία-Ειρήνη, Φραγκομιχελάκη Χριστίνα, Καρδουλάκης Νικόλαος, Μπρίφα Πηνελόπη-Μαρία, Χανιωτάκη Ειρήνη, Ζαχαριάκη Μαρία, Χατζάκη Φωτεινή.
  • Αριστούχοι Α΄ Λυκείου 2010-11 (17)
  • Βάκης Μιχαήλ, Κρασανάκης Θεόδωρος, Καπετανάκη Ραφαέλλα, Καρδαμάκη Ευαγγελία, Λοππινέ Ελίζ-Μαρί-Νικολέτ, Μπατσίδη Ελένη, Βαλτζάκη Ερωφίλη, Τσατσάκη Καλλιόπη, Δαμιανάκης Δημήτριος, Σηφάκης Εμμανουήλ, Σπανός Απόστολος-Παναγιώτης, Τσιχλή Μαρία, Κυπραίου Αγγελική, Ταμιωλάκη Αλεξάνδρα, Αναστασάκης Γεώργιος, Σπανάκης Βλάσιος, Χαραλαμπάκη Ελευθερία.
  • Πρόγραμμα Ενδοσχολικών Εξετάσεων

  • Πατήστε εδώ για ευανάγνωστη προβολή σε πλήρη οθόνη και εκτύπωση.
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 2ου Τετραμήνου
  • Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ου Τετραμήνου